4 անշարժ գույք Երևանում, 5 մլրդ դրամ ապօրինի եկամուտների մնացորդ. ինչ է պահանջում բռնագանձել Դատախազությունը Սեդրակ Առուստամյանից 03/30/2023   10:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս մեկ հայցադիմում մարտի 23-ին ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին «Սթոնս» ՍՊ ընկերության ղեկավար Ս.Ա.-ից, նրա հետ փոխկապակցված 3 անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Արամի փողոցում գտնվող 3 անշարժ գույք, Ավան վարչական շրջանի Աճառյան փողոցում գտնվող 1 անշարժ գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 296 մլն դրամ.
Մաշտոցի պողոտայում գտնվող անշարժ գույքի միջին շուկայական արժեքի չափով գումար՝ 135 մլն 740 հազար դրամ.
«ԾՈՒՊԱՆԻ» ՓԲԸ-ի 33.334 հատ բաժնետոմսերի ձեռքբերման արժեքը՝ 56 մլն 909 հազար 394 դրամ.
10 հանձնված փոխառությունների չվերադարձված մասերի պահանջի իրավունք՝ 2 մլրդ 72 մլն 182 հազար 335 դրամի չափով.
5 մլրդ 180 մլն 867 հազար 198 դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ.
1 մլրդ 706 մլն 303 հազար 920 դրամի չափով գումար, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:
10:47 04/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր աշխատանքը միտված է մեկ նպատակի՝ նեցուկ լինել կարգապահ, ամուր և ուժեղ բանակ ունենալու տեսլականին. Աննա Վարդապետյան
20:05 02/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովի կազմից մեկուսացնում են Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտորին
21:38 27/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազը ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի գիտխորհրդի նիստում ներկայացրել է դատախազների իրավական կրթության զարգացման հայեցակարգային ուղղությունները
19:29 26/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների դեսպանին
18:40 05/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունը միջնորդություն է ներկայացրել Սարուխան համայնքին պատճառված վնասը վերականգնելու նպատակով իրավական գործընթաց սկսելու համար
19:55 04/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրուսյակ Ալեքսանյանի և փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է Հակակոռուպցիոն դատարան
18:06 30/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավական օգնության շրջանակում Հայաստան են տեղափոխվել հետախուզվող երկու անձինք
19:14 21/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳրիգոր Էլիզբարյանը նշանակվել է ՀՀ զինդատախազ, Գլխավոր դատախազի տեղակալ
20:15 07/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազը պահանջում է խստացնել «Կոշ» ՔԿՀ նախկին պետ Լյովա Բաղդասարյանի պատիժը, իսկ «զոն նայող» դատապարտյալ Հայկ Կարապետյանն արդարացում է պահանջում

4 объекта недвижимости, более 5 млрд драмов: суд в Ереване принял к производству иск о конфискации имущества у Седрака Арустамяна 03/30/2023 10:53 | Лента новостей
К производству Антикоррупционного суда 23 марта был принят еще один иск о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.
Управление Генпрокуратуры обратилось в суд с требованием о конфискации в пользу Республики Армении у руководителя ООО "Стонс" С.А. и трех аффилированных с ним лиц 3 объектов недвижимости, расположенных на улице Арами в центре Ереване, один объект недвижимого имущества, расположенного на улице Ачаряна в административном районе Аван, а в случае невозможности - их средней рыночной стоимости, которая составляет более 296 миллионов драмов РА.
Генпрокуратура также требует конфисковать сумму в размере 135 млн 740 тыс драмов, эквивалентную стоимости одного объекта недвижимости на проспекте Маштоца в Ереване.
Сообщается, что конфискации подлежит стоимость 33.334 акций в ЗАО "Цупани" - 56 млн. 909 тыс. 394 драмов, право на невозвращенный остаток выданных займов на сумму около 2 млрд. 72 млн. 182 тыс. 335 драмов, средства в размере 5 млрд. 180 млн. 867 тыс. 198 драмов в качестве остатка полученных незаконных доходов, сумма в размере 1 млрд 706 млн. 303 тыс. 920 драмов, которая не была обоснована законными доходами лица, имеет незаконное происхождение, была передана добросовестному приобретателю или которую невозможно идентифицировать или конфисковать.