Թշնամու դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով Արցախում զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող 03/05/2023   13:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով Արցախում զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող:Այս մասին հայտնում է  Արցախի ՆԳՆ-ն
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք` այսօր` ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է բացել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։
«Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող.
Փոխգնդապետ՝ Արմեն Մայորի Բաբայան
Մայոր՝ Դավիթ Վալերիի Դանիելյան
Լեյտենանտ՝ Արարատ Թելմանի Գասպարյան:
Եվս մեկ ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում:
ՆԳ նախարարությունն այս ծանր պահին կիսում է զոհված ոստիկանների կորստի վիշտը, զորակցություն հայտնում նրանց ընտանիքների անդամներին», - նշվածէ հայտարարության մեջ:
21:08 03/03/2023  |  Կյանքն՝ ԱրցախումԱդրբեջանցիները սխալ հաշվարկներ են արել. հրաշքով փրկված արցախցին հաջորդ օրը վերադառնում է դաշտ. Վիլեն Ավետիսյան
18:44 03/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով վերանորոգվել է Իվանյան համայնքի դպրոցի շենքը
13:41 03/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի առողջապահական համակարգում ճգնաժամը խորանում է. կրկնակի աճել են սրտի իշեմիկ հիվանդությունները, հոգեբանական, նյարդաբանական խնդիրները. (տեսանյութ)
12:56 03/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պետական նախարարը կոչով դիմել է երիտասարդությանը, ուսանողությանը և հասարակական կազմակերպություններին

В результате диверсии ВС Азербайджана убиты трое сотрудников полиции Арцаха, еще один ранен - МВД 03/05/2023   13:50  |  Лента новостей
Сегодня утром на участке под названием "Хайпалу" около 10:00 диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана открыла огонь по дежурной машине паспортно-визового отдела полиции.
Как сообщает МВД Республики Арцах, в результате диверсионного проникновения погибли трое сотрудников полиции: подполковник Бабаян Армен Майорович, майор Даниелян Давид Валериевич, лейтенант Гаспарян Арарат Тельманович.
Еще один служащий, лейтенант Овсепян Давид Ашотович, получил огнестрельное ранение в грудь и находится в Республиканском медицинском центре.
"В этот сложный период МВД разделяет скорбь о гибели погибших сотрудников полиции и выражает соболезнования их семьям", - говорится в сообщении.