Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը՝ ստեղծելու վախ, անբնակելի պայմաններ․ Վարդանյան 02/16/2023   13:07
Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը վախ, անորոշություն և անբնակելի պայմաններ ստեղծելու համար, որպեսզի հասնի իր վերջնական նպատակին։ Այս մասին թվիթերյան մկրոբլոգում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը.
«Ձմեռային ցրտաշունչ ջերմաստիճանի պայմաններում և գերբեռնված էներգացանցով Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը վախ, անորոշություն և անբնակելի պայմաններ ստեղծելու համար, որպեսզի հասնի իր վերջնական նպատակին՝ Արցախի բնիկ հայ բնակչության բռնի տեղահանմանը»։

Госминистр Арцаха Рубен Варданян назвал конечную цель устроенного Баку энерготеррора 02/16/2023   13:25  |  Комментарий
Государственный министр Арцаха Рубен Варданян прокомментировал очередное перекрытие Азербайджаном подачи газа в Арцах.
Вчера днем Азербайджан частично восстановил перекрытую им же 8 февраля подачу газа, поступающего из Армении в Арца по единственному газопроводу. Спустя всего несколько часов газоснабжение было вновь перекрыто, проинформировали ранее в Инфоштабе Арцаха.
"В условиях холода, низких температур и перегруженности энергосистемы Азербайджан использует эту тактику для нагнетания страха, чувства неопределенности и создания невыносимых условий жизни для достижения своей конечной цели - насильственной депортации коренного армянского населения Арцаха", - написал Варданян в своем микроблоге в Twitter.