Կարմիր Խաչի օգնությամբ այսօր Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 6 հիվանդ. Արցախում գտնվող ևս 3 հիվանդի վիճակ ծայրահեղ ծանր է 02/07/2023   11:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ստեփանակերտի «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր հիվանդություններ ունեցող 6 անձ այսօր՝ փետրվարի 7-ին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի հանրապետության առողջապահության նախարարությունը։
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել ընդհանուր 76 հիվանդ։
13:41 05/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈչ ոք չի կարող հանել ինձ իմ տնից․ արցախցի երեխաների ուղերձները՝ աշխարհին (տեսանյութ)

Шестеро тяжелобольных пациентов перевезены из Арцаха в Армению при посредничестве Красного Креста 02/07/2023 11:17 | Лента новостей
В связи с блокадой Арцаха сегодня, 7 февраля, при посредничестве Международного Комитета Красного Креста шестеро пациентов с онкологическими заболеваниями и заболеваниями сердечно-сосудистой системы были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский Центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
10 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”.
9 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО “Республиканский медицинский Центр”, 3 из них - в крайне тяжелом состоянии.
До сегодняшнего дня при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста из Арцаха в Армению были перевезены 76 пациентов.