Լարվածությունն աճի դինամիկա է դրսևորում, իր հետ բերելով նորանոր խնդիրներ. Աբրահամյան 02/03/2023   10:23  |  Մեկնաբանություն
Լարվածությունն աճի դինամիկա է դրսևորում, իր հետ բերելով նորանոր խնդիրներ: Այդ մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Արևմուտք-Ռուսաստան սուր դիմակայություն, Իրանի շուրջ զարգացումներ, Արցախ-Հայաստան-Ադրբեջան չկարգավորված հարաբերություններ, Թուրքիայի աճող հավակնություններ և այլն:
Այս վտանգավոր գործընթացներով պայմանավորված դժվար է միջնաժամկետ, դեռ չեմ խոսում` երկարաժամկետ կտրվածքով, հստակ կանխատեսումներ անել, թե ռեգիոնալ գործընթացները ինչ հունով կընթանան:
Մի բան հստակ է` լարվածությունն աճի դինամիկա է դրսևորում, իր հետ բերելով նորանոր խնդիրներ»,-գրել է նա:

Напряженность в регионе динамично нарастает, принося с собой новые проблемы - Абрамян 02/03/2023 10:42 | Комментарий
Опасность сложившейся в нашем регионе ситуации придает также непредсказуемость. Об этом пишет секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
«Острое противостояние Запад-Россия, протекающие вокруг Ирана процессы, неурегулированные отношения Арцах-Армения-Азербайджан, растущие амбиции Турции и пр. Ввиду этих опасных процессов сложно делать конкретные прогнозы о ходе региональных событий в среднесрочной, не говоря уже о долгосрочной перспективе", - отметил он.
По словам депутата НС Армении, ясно одно – напряженность динамично нарастает, принося с собой новые проблемы.