Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարները կարող են շփվել ԱՊՀ-ի գագաթնաժողովի կողասրահներում. Պեսկով 12/26/2022   20:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի առաջնորդները կարող են միմյանց հետ շփվել Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի կողասրահներում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը Առաջին ալիքի եթերում։
Նա նշել է, որ դեկտեմբերի 26-27-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք գագաթնաժողովին ներկա են և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ֆորմալ առումով մեզ մոտ եռակողմ հանդիպում նախատեսված չէ, բայց կողասրահներում նրանք հնարավորություն կունենան շփվել միմյանց հետ», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:
18:20 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին
15:05 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ և դստեր հետ աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստան
10:11 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն աշխատանքային այցով մեկնել է ՌԴ
15:10 25/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ-ի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպում նախատեսված չէ․ Պեսկով
09:33 24/12/2022  |  ՄամուլԱրդարադատության նախարար չեն գտնում ․ «Ժողովուրդ»
09:08 24/12/2022  |  ՄամուլԻշխանությունն անցել է «ուժային» բուհերը միավորելու գործին ․ «Հրապարակ»
09:02 24/12/2022  |  Մամուլ«Հանձնարարականները» հստակ կատարվում են․ «Փաստ»
16:49 23/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՍանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը տեղի կունենա դեկտեմբերի 26-27-ին
16:47 23/12/2022  |  ՎերլուծություններՄարդու իրավունքների և դեմոկրատիայի պաշտպան Հ/Կ-ներն ինչու՞ հայաստանյան իշխանությանը չեն դիմում և պահանջում, որ տե՛ր լինի սեփական ստորագրությանը՝ դրված՝ 2020-ի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանագրի տակ

Лидеры России, Армении и Азербайджана могут пообщаться в кулуарах саммита СНГ - Песков 12/27/2022   10:06  |  Лента новостей
Лидеры России, Азербайджана и Армении могу пообщаться друг с другом в кулуарах неформального саммита СНГ в Санкт-Петербурге. Об этом, как передает ТАСС, заявил в понедельник пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков в эфире Первого канала.
Он отметил, что на саммите, который проходит в Санкт-Петербурге 26-27 декабря, присутствуют и президент РФ Владимир Путин, и президент Азербайджана Ильхам Алиев, и премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Формально у нас трехсторонняя встреча не запланирована, но в кулуарах они будут иметь возможность пообщаться друг с другом", - сказал представитель Кремля.
Традиционный предновогодний саммит СНГ продолжается во вторник в Санкт-Петербурге. Президент РФ Владимир Путин примет лидеров стран Содружества на неформальном завтраке, который пройдет в Русском музее, передает ТАСС.
Как отмечал пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, для участников мероприятия это будет "хорошая возможность продолжить общение".
09:31 27/12/2022  |  Лента новостейГлавы стран СНГ получили в подарок к Новому году символические перстни
17:33 26/12/2022  |  Лента новостейМежду участниками СНГ также возникают разногласия, но есть готовность их решать - Путин
17:18 26/12/2022  |  Лента новостейПутин приветствовал Пашиняна перед началом саммита СНГ в Санкт-Петербурге(ВИДЕО)