Ադամ Շիֆը հայ գերիներին անհապաղ ազատ արձակելու կոչով Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտի լրացում է ներկայացրել 07/06/2022   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը ներկայացրել է լրացում 2023 թվականի բյուջետային տարում Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտին, որով Ադրբեջանին կոչ է արվում անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին ու քաղաքացիական անձանց: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբը:
698-րդ լրացմանն իրենց աջակցությունն են հայտնել մեկ տասնյակ կոնգրեսականներ:
Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբից հայտնել են, որ իրենք մեծ ջանքեր են գործադրում՝ հաջորդ շաբաթվա ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի ընթացակարգային հանձնաժողովում քննարկման ժամանակ ավելացնելու 698-րդ լրացման աջակիցների թիվը:
Հանձնաժողովում Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտի լրացումներն ընդունելու պարագայում դրանք քվեարկության կդրվեն արդեն ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատում:

Конгрессмен Адам Шифф внес поправку, предусматривающую немедленное освобождение армянских заключенных 07/06/2022 11:38 | Лента новостей
Конгрессмен США Адам Шифф внес поправку в Закон об ассигнованиях на 2023 финансовый год, призывающую Азербайджан немедленно освободить армянских военнопленных и гражданских лиц, передает “Арменпресс” со ссылкой на Армянский национальный комитет Америки(ANCA).
Поддержку поправки 698 выразили 10 конгрессменов.
Делегация ANCA в США заявила, что прилагает большие усилия для увеличения числа сторонников поправки 698 во время обсуждения в процедурном комитете Палаты представителей на следующей неделе. Если поправки к Закону об ассигнованиях на национальную безопасность будут приняты комитетом, они будут поставлены на голосование в Палате представителей США.