Հայկական կողմին է վերադարձվել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ժամկետային զինծառայող Էդուարդ Մարտիրոսովը 05/26/2022   13:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 22-ին Բրյուսելում կայացած եռակողմ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, և Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովի միջնորդությամբ, մայիսի 26-ին հայկական կողմին է վերադարձվել ս.թ. ապրիլի 23-ին հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Մարտիրոսովը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։

Срочник Эдуард Мартиросов возвращен армянской стороне - Минобороны 05/26/2022 14:08 | Лента новостей
Военнослужащий срочной службы Эдуард Мартиросов, перешедший армяно-азербайджанскую границу 23 апреля, возвращен армянской стороне. Об этом в четверг сообщает Минобороны Армении.
“Согласно договоренности, достигнутой в ходе состоявшейся в Брюсселе 22 мая 2022 года трехсторонней встречи, и при посредничестве командующего российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-майора Андрея Волкова, 26 мая армянской стороне был передан военнослужащий срочной службы рядовой Эдуард Мартиросов, перешедший армяно-азербайджанскую границу 23 апреля”, - говорится в сообщении.