Կառավարության նիստից հետո կանցկացնենք ԱԽ նիստ. Կկայացվեն անհրաժեշտ որոշումներ. Փաշինյան 05/13/2021   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք շատ լուրջ պետք է վերաբերվենք այս իրավիճակին, որովհետև գործ ունենք ճգնաժամի հետ, որը հետագա զարգացման մի քանի սցենարներ կարող է ունենալ։ Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը պետք է մնա և լինի անձեռնմխելի։ Մեր խնդիրն է, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը ետ քաշվեն այն դիրքեր, որտեղից սկսել են առաջխաղացումը։ Հիմա տեղում ընթանում է աշխատանք։ Այսօր կառավարության նիստից հետո կունենանք Անվտանգության խորհրդի նիստ, ավելի մանրամասն կքննարկենք իրադրությունը, երեկվանից տեղի ունեցած զարգացումները և կկայացվեն անհրաժեշտ որոշումներ իրադրության հետագա կառավարումն ապահովելու վերաբերյալ։ Մենք ունենք մի իրավիճակ, որին լուրջ պետք է վերաբերվել։ Այստեղ պետք է գործել շրջահայաց, վճռական, սկզբունքային։ Իհարկե մեր բոլորի ցանկությունն է, որ ինչպես եկել են, այնպես էլ վերադառնան ելման դիրքեր, և այս խնդիրը պետք է լուծենք»,-ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը։
08:45 13/05/2021  |  ՄամուլԻշխանական խոստումների պղպջակը և պետական պարտքի բեռի ծանրացումը․ «Փաստ»
08:42 13/05/2021  |  ՄամուլՍահմանները շարունակ չեն կահավորվում․ Թագուհի Թովմասյանը ճիշտ էր, Նիկոլ Փաշինյանը՝ սխալ․ «Ժողովուրդ»
08:29 13/05/2021  |  ՄամուլՓորձում են ստանալ «փակ դռների» քարտեզը. «Փաստ»
08:27 13/05/2021  |  ՄամուլԹե ով ինչքան մարդ է հավաքել հանրահավաքների ժամանակ․ «Ժողովուրդ»
08:21 13/05/2021  |  ՄամուլՓոր­ձան­քի ու անա­պա­հո­վու­թյան իշ­խա­նու­թյու­նը. «Փաստ»
23:14 12/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունենում Անվտանգության խորհրդի նիստ
21:59 12/05/2021  |  Քաղաքական«Նախկին» համարում եմ նաև Նիկոլ Փաշինյանին, նա անվերադարձ անցյալում է. Արթուր Վանեցյան

Мы сегодня проведем заседание Совбеза, будут приняты необходимые решения - Пашинян 05/13/2021   11:54  |  Лента новостей
Мы должны серьезно отнестись к ситуации в Сюнике, потому что имеем дело с кризисом, который может иметь несколько сценариев развития, заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг.
“Суверенная территория Армении должна остаться и быть неприкосновенной. Наша задача – добить отхода вооруженных сил Азербайджана на те позиции, откуда началось продвижение. В настоящее время на месте ведется работа. Сегодня после заседания правительства состоится заседание Совета безопасности, на котором более подробно обсудим ситуацию, события, развернувшиеся со вчерашнего дня, и примем необходимые решения относительно обеспечения дальнейшего управления ситуацией. Мы столкнулись с ситуацией, к которой надо относиться серьезно. Там следует действовать осмотрительно, решительно, принципиально. Конечно, все мы хотим, чтобы они вернулись на исходные позиции, как это было раньше,  и мы должны решить эту задачу”, - сказал и.о. премьера Армении.