Նիկոլի թիմում կան ազդեցության գործակալներ և Թուրքիայի ու Ադրբեջանի փաստացի գործակալներ. Միքայել Մինասյան 05/11/2021   09:45  |  Մեկնաբանություն
Antinikol. Ո՞վ ենք մենք և ի՞նչ պետք է անենք
Ո՞վ կարող է միանալ շարժմանը
1. 1. Երկիրը սիրող, լուսավոր, անվտանգ ու բարեկեցիկ ապագայի մասին երազող բոլոր հայերը՝ անկախ տարիքից, սեռից, բնակության վայրից, մասնագիտությունից ու սոցիալական վիճակից, որոնց միավորում է մեկ բան՝ հայենիք ունենալու ու երջանիկ ապրելու նպատակը։
1. 2. Ովքեր հասկացել են, որ Նիկոլը չարիք է կամ գիտեին ամենասկզբից։ Եվ կապ չունի` հավատացել են Նիկոլին, թե ոչ, նրա համար փողոց դուրս եկել ու ընտրել են, թե ի սկզբանե չեն ընդունել։ Այդ ամենն այլևս կարևորը չէ։
1. 3. Այն սփյուռքահայերը, ովքեր սատարել են Նիկոլին, դեսպանատաների դիմաց հանրահավաք կազմակերպել ու նրա հիմնադրամին փող նվիրել։
1. 4. Բոլոր նրանք, ում այսօր մեղադրում են սխալ ընտրությունը ժամանակին չկանխելու կամ մատնացույց են անում նրանց մեղքերը, սխալներն ու գոռոզությունը, որոնց պատճառով ընտրեցին Նիկոլին։
1.5. Ովքեր ասում են, որ հոգնել են քաղաքականությունից և իրենց միևնույն է, թե ով կլինի կամ որոնց թվում է, թե այլևս ոչինչ անել հնարավոր չէ և մտածում են արտագաղթելու մասին, իսկ իրականում հոգու խորքում հույս ունեն, որ ինչ-որ մեկը ինչ-որ բան կանի։
Հետևաբար, #Antinikol շարժումը բաց է բոլորի համար և բոլորինն է՝ բացառությամբ Նիկոլի, նրա դավաճան վիժվածքների և խենթերի։
Ի՞նչ պետք է ասի շարժման մասնակիցը
2. 1. Նիկոլը 44 օր խաբեց, որ հաղթում ենք և երկու ժամում, ժողովրդից գաղտնի ստորագրեց կապիտուլյացիայի համաձայնագիրը։
2. 2. Նիկոլը պարտվել է պատերազմում, հետևաբար, ցանկացած պարտված ղեկավար պետք է հեռանա։
2. 3. Նիկոլը ոչնչացրել է բանակը։ Հայաստանը չունի ռազմական տեխնիկա, չունի կահավորված և խրամատավորված սահման մինչև հիմա՝ պարտությունից 6 ամիս անց։
2. 4. Զոհերի, անհետ կորածների և գերիների թիվը մինչև այժմ գաղտնի են պահում։ Հարյուրավոր հերոսների մասունքներ դեռ սառնարաններում են։
2. 5. Նիկոլի թիմում կան ազդեցության գործակալներ և Թուրքիայի ու Ադրբեջանի փաստացի գործակալներ։
2. 6. Նիկոլի օրոք ապրանքների գները մի քանի անգամ թանկացել են, Հայաստանում ապրելն անհնար է դարձել։
2. 7. Երեք տարվա ընթացքում փաստացի չի եղել ոչ մի նշանակալի ներդրում և սպասվում է տնտեսական աղետ։
2. 8. Նիկոլի օրոք յուրաքանչյուր երկրորդ հայաստանցին պաշտոնապես աղքատ է, յուրաքանչյուր երրորդը՝ գործազուրկ։
2. 9. Նիկոլն ավելացրել է Հայաստանի պետական արտաքին պարտքն ավելի քան 3 մլրդ դոլարով։ Այդ գումարներն անհայտ ուղղությամբ անհետացել են։
2.10. Նիկոլը ձախողել է պետության կառավարումը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած կորոնավիրուսի դեմ պայքարից, երբ մարդիկ մահանում էին իրենց բնակարաններում մինչև պետության անվտանգություն։
2.11. Նիկոլը մսխել է ռազմական բյուջեն՝ գնելով առանց սպառազինության ՍՈւ 30-ներ և չկրակրող ՕՍԱ-ԱԿԱ-ներ։
2.12. Սահմանին կանգնած մեր զինվորները չեն ունեցել տարրական պաշտպանության միջոցներ՝ զրահաբաճկոններից մինչև սաղավարտեր։ Խաթարված է եղել պատերազմող բանակին սնունդ մատակարարելու համակարգը։
2.13. Պատերազմի ընթացքում ուղարկված օգնությունը լափել են կամ վատնել անհայտ նպատակների համար, ինչպես «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից ապօրինաբար կառավարության հաշվին փոխանցված և «անհետացած» 52 միլիարդը։
Ի՞նչ կլինի, եթե չգործենք
3. 1. Նիկոլը նաև Սյունիքի վերահսկողությունը փաստացի կհանձնի Ադրբեջանին։
3. 2. Նիկոլը վերջնականապես ծածկադմփոց կանի զոհվածների, վիրավորների և անհետ կորածների թիվը։ Այլևս ոչ ոք չի իմանա՝ քանի հերոս ընկավ մարտում, ում սխալ հաշվարկի կամ անտրամաբանական հրահանգի պատճառով սպանվեցին լուսավոր տղերքը։
3. 3. Բանակը կդառնա խորհրդանշական և անվտանգության համակարգը կախված կլինի հարևանների որոշումներից։
3. 4. Աղքատությունը կխորանա, գները կաճեն, դոլարը կթանկանա։
3. 5. Կսկսվի արտագաղթի նոր մեծ փուլ. երկիրը կլքի ևս 1 միլիոն մարդ։
Ի՞նչ պետք է անի շարժման մասնակիցը
4. 1. Օրական առնվազն մեկ սոցցանցային գրառում՝ #antinikol հեշթեգով և բովանդակությամբ։
4. 2. Կրի շարժման սիմվոլիկայով պարագաներ՝ գլխարկ, շապիկ, հեռախոսի պատյան, թևնոց՝ #Antinikol հեշթեգով, որոնք հեշտությամբ կարելի է պատրաստել ինքնուրույն՝ առանց միջոցներ ծախսելու:
4. 3. Նույնն անել ընտանիքի ավագ անդամների համար։ Հնարավորության դեպքում օգնել նաև շրջապատի մարդկանց։
4. 4. Կազմակերպել իրական ու վիրտուալ մոբիլ խմբեր՝ մարդկանց հետ զրուցելու և բացատրելու համար (այդ թվում՝ TikTok-ում, ClubHouse-ում և մյուս սոցցանցերում):
4. 5. Սելֆիներ-վիդեո «Նիկոլի հետ ապագա չկա» կարգախոսով ու #Antinikol հեշթեգով՝ թվարկելով Նիկոլի արարքներն ու Նիկոլի հետ հնարավոր ապագայի 5 աղետալի հետևանքները։
Ի՞նչ պետք է չանի շարժման մասնակիցը
5. 1. Չկորցնի հավասարակշռությունը. պետք է լինել համբերատար։
5. 2. Չտրվել սադրանքների՝ չխուսափելով բանավեճից։
5. 3. Կուսակցական վեճերի մեջ չմտնել։
5. 4. Չմտնել մասնավոր տարածք, հարգել մարդկանց սեփականության իրավունքը։
5. 5. Չհոգնել. հետևողականությունը ամենաարդյունավետ զենքն է։
Առայժմ այսքանը։ Հընթացս կլինեն նաև թարմացումներ՝ գրառումների ու գործողությունների տեսքով։
20:32 10/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿա՛մ մենք կհաղթենք մահաբեր «նիկոլավիրուսին», կա՛մ վիրուսը վերջնականապես կկործանի մեզ․ Միքայել Մինասյան
16:37 08/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՄեկնարկում ենք հականիկոլական շարժում, որն ունի մեկ նպատակ. բացատրել նիկոլամետ մոլորյալներին, որ Նիկոլն աղետ է. Միքայել Մինասյան
12:57 04/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլին ծրագրված պաշտոնանկության ուղարկող իշխանական ժեխը սովորականի պես լռում էր ու ձևացնում, թե ոչինչ տեղի չի ունեցել. Մինասյան
17:05 03/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը մեր սխալների ծնունդն է. Միքայել Մինասյան
18:38 30/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՑանկացած հականիկոլական ուժի հաղթանակի դեպքում, ես իմ առաքելությունն ավարտված կհամարեմ և կհեռանամ հայկական քաղաքականությունից. Մինասյան
21:57 29/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում հաստատված աղետն ու ճգնաժամը ընտրություններից հետո ավելի են խորանալու. Միքայել Մինասյան
11:23 25/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՇնորհավորում եմ «Իմ քայլին», «Բարգավաճ Հայաստանին» և «Լուսավոր Հայաստանին». Միքայել Մինասյան

Микаел Минасян: “В команде Никола есть агенты влияния – фактические агенты Турции и Азербайджана” 05/11/2021   12:13  |  Лента новостей
Бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян представил подробности о движении #antinikol.
"Antinikol. Кто мы и что должны сделать? Кто может присоединиться к движению?
1.1. Все армяне, любящие страну, мечтающие о светлом, безопасном и благополучном будущем, независимо от возраста, пола, места проживания, профессии и социального положения, которых объединяет одно – цель иметь Родину и жить счастливо.
1.2. Кто понял, что Никол – это зло, или знал об этом с самого начала. И неважно, верили ли они Николу или нет, выходили за него на улицы, избирали его или не принимали его изначально. Все это уже неважно!
1.3. Армяне Диаспоры, которые поддерживали Никола, устраивали митинги перед посольствами и пожертвовали деньги его фонду.
1.4. Все, кого сегодня обвиняют в том, что они вовремя не предотвратили неверный выбор, или указывают на их грехи, ошибки и гордыню, из-за которых они выбрали Никола.
1.5. Те, кто говорят, что устали от политики, им все равно, кто будет у власти, или кому кажется, что уже ничего сделать нельзя, те, кто подумывает об эмиграции, но на самом деле в глубине души лелеет надежду на то, что кто-то что-то предпримет.
Следовательно, движение #Antinikol открыто для всех и принадлежит всем, за исключением Никола, его предательских выродков и безумцев.
Что должен говорить член движения?
2.1. Никол 44 дня врал, будто мы одерживаем победу и за два часа, в тайне от народа подписал соглашение о капитуляции.
2.2. Никол потерпел поражение в войне, поэтому любой побежденный лидер должен уйти.
2.3. Никол уничтожил армию. У Армении нет военной техники, у нее нет оборудованной и оснащенной окопами границы до сих пор,  спустя 6 месяцев после поражения.
2.4. Данные о числе жертв, пропавших без вести и попавших в плен до сих пор держат в секрете. Останки сотен героев до сих пор хранятся в холодильниках.
2.5. В команде Никола есть агенты влияния – фактические агенты Турции и Азербайджана.
2.6. При Николе цены на товары выросли в несколько раз, жить в Армении стало невозможно.
2.7. За три года практически не было ни одной знамой инвестиции и грядет экономическая катастрофа.
2.8. При Николе каждый второй армянин – официально бедный, каждый третий – безработный.
2.9. Никол увеличил госдолг Армении более чем на 3 млрд долларов. Эти суммы исчезли в неизвестном направлении.
2.10. Никол провалил управление государством во всех сферах: от борьбы с коронавирусом, когда люди умирали в своих домах, до безопасности государства.
2.11. Никол растратил военный бюджет, закупив СУ-30 без боеприпасов и нестреляющие  ЗРК “ОСА-АК”.
2.12. У стоящих на страже границ наших военных не было элементарных средств защиты – от бронежилетов до касок. Была нарушена система снабжения продовольствием воюющей армии.
2.13. Помощь, отправленная во время войны, была схапана или растрачена для неизвестных целях, как  и незаконно перечисленные из Всеармянского фонда “Айастан” на счет правительства и “исчезнувшие” 52 миллиарда.
Что будет, если не действовать?
3.1. Никол фактически передаст Азербайджану и контроль над Сюником.
3. 2. Никол окончательно скроет число погибших, раненых и пропавших без вести. Никто больше не узнает, сколько героев пали в бою, из-за чьих просчетов или нелогичных приказов были убиты светлые ребята.
3.3. Армия станет символической, и система безопасности будет зависеть от решений соседей.
3.4. Бедность усугубится, цены взмоют вверх, доллар подорожает.
3.5. Начнется новая крупная волна эмиграции. Еще 1 миллион человек покинет страну.
Что должен делать участник движения?
4.1. По меньшей мере один раз в день разместить в социальной сети один пост с хэштегом #antinikol и содержанием.
4.2. Носить вещи с символикой движения: головной убор, футболку, чехол для телефона, браслеты с хэштегом #Antinikol; их легко смастерить самостоятельно, не тратя денег.
4.3. Сделать то же самое для старших членов семьи. По возможности помогать и окружающим.
4.4. Организовать реальные и виртуальные мобильные группы для проведения бесед с людьми и разъяснительных работ (включая TikTok, ClubHouse и другие социальные сети).
4.5. Селфи-видео со слоганом “С Николом нет будущего” и хэштегом #Antinikol, с перечислением поступков Никола и 5 катастрофических последствий возможного будущего с Николом.