Նիկոլին ծրագրված պաշտոնանկության ուղարկող իշխանական ժեխը սովորականի պես լռում էր ու ձևացնում, թե ոչինչ տեղի չի ունեցել. Մինասյան 05/04/2021   12:57  |  Մեկնաբանություն
ՄԻԵԴ - ում մեր գերիների իրավունքները պաշտպանող իրավաբաններ Սիրանուշ Սահակյանն ու Արտակ Զեյնալյանը երեկ հրապարակել են ադրբեջանական գերության մեջ սպանված 19 հայերի ցուցակը։ Այս մասին Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է Տելեգրամ ալիքում:
«Նիկոլին ծրագրված պաշտոնանկության ուղարկող իշխանական ժեխը սովորականի պես լռում էր ու ձևացնում, թե ոչինչ տեղի չի ունեցել։ Ինքը՝ Նիկոլը, ինչի մասին ասես թե չի խոսել, բացի գերիներից։ Խորհրդարանը քննարկում էր ամեն ինչ։ Եվ ջղայձորեն, ցուցադրաբար խուսափում էր գերիների, զոհվածների, վիրավորների, անհայտ կորածների թվաքանակի հետ կապված ստի և մանիպուլյացիաների մասին հարցերից։
Մեր իշխանական, մերձիշխանական և ստրկամիտ ընդդիմադիր պոռնիկներին հետաքրքրում էին ընտրությունները, այլ ոչ թե մարդկանց ճակատագրերը։
Հասարակությունը կամ չի նկատել, կամ չի ցանկացել նկատել, թե ինչպես է Նիկոլն իրեն վերածել հայտնի ասացվածքից անտարբեր այն մարդկանց ամբոխի, որոնց լուռ համաձայնությամբ իրականացվում են բոլոր ստորությունները։
Եվ երբ շատ շուտով ամբողջ քաղաքական դաշտը սկսի մեղավորներ նշանակել, որպեսզի մի երկու ավելորդ ձայն վաստակեն ընտրություններում, նրանց հարցրեք. « Իսկ ինչ արեցիք դուք, երբ տեղեկացաք խոշտանգված հայրենակիցների մասին»»,- գրել է Մինասյանը։
12:21 04/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ծառայողական քննություն է նշանակել. Արթուր Թովմասյանի ծառայողական պարտականությունների կատարումը կասեցվեց
08:52 04/05/2021  |  ՄամուլԻշխանությունները հետևողականորեն էրոզիայի են ենթարկել պետական կառուցակարգը․ «Փաստ»
08:41 04/05/2021  |  ՄամուլԱրտահերթ ընտրություններին կրկնվելու է 2018թ.-ի սցենարը․ «Ժողովուրդ»
08:30 04/05/2021  |  ՄամուլՎարչապետի չընտրության ուշագրավ պատկերը. Փաշինյանին իր անհուն սե՞րն է ուզում ցուցադրել․ «Հրապարակ»
08:28 04/05/2021  |  ՄամուլՈ՞ւմ իշխանության մասին է խոսում Փաշինյանը. «Փաստ»
22:40 03/05/2021  |  ՔաղաքականԶրպարտության պարզ մեխանիզմ. Էլինար Վարդանյան
21:57 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հերթական անգամ ի ցույց դրեց իր անիրազեկվածությունը, հանրությանը տրվեց ոչ ճիշտ տեղեկատվություն. Նահապետյան
21:43 03/05/2021  |  ՔաղաքականՀայ-ադրբեջանական սահման իրավական առումով գոյություն չունի, չենք կարող ռուսներին պարտադրել, որ պաշտպանեն գոյություն չունեցող սահմանը. Փաշինյանի հերթական կեղծիքը

Минасян: "Властная шваль, отправляющая в запланированную отставку Никола, привычно молчала и делала вид, что ничего не произошло" 05/04/2021 13:11 | Комментарий
Парламент вчера обсуждал все, что угодно, и натужно, демонстративно избегал вопросов о пленных, вранье и манипуляциях с числами погибших, раненых, пропавших без вести, пишет бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян в своем Telegram-канале.
Минасян напомнил, что вчера Сирануш Саакян и Артак Зейналян - юристы, защищающие права наших пленных в ЕСПЧ, - опубликовали список 19 армян, убитых в азербайджанском плену.
"Властная шваль, отправляющая в запланированную отставку Никола, привычно молчала и делала вид, что ничего не произошло. Сам Никол говорил о чем угодно, но не о пленных. Парламент обсуждал все, что угодно. И натужно, демонстративно избегал вопросов о пленных, вранье и манипуляциях с числами погибших, раненых, пропавших без вести. Наших властных, околовластных и сервильно оппозиционных блядей интересовали выборы, а не судьбы людей.Общество то ли не заметило, то ли не захотело заметить, как Никол превратил его в толпу вон тех равнодушных из расхожей поговорки, с чьего молчаливого согласия творятся все подлости. И когда очень скоро все политическое поле будет назначать виноватых, с тем, чтобы заработать пару лишних голосов на выборах, спросите у них: “А что вы сделали, когда узнали о замученных соотечественниках?”"- написал Минасян.