ՀՀ սահմանապահ ուժերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների` հակառակորդին պատճառելով զգալի վնասներ և կորուստներ.ՊՆ 10/27/2020   13:03  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՀՀ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական ոտնձգությունները կանխելու նպատակով ՀՀ սահմանապահ ուժերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների` հակառակորդին պատճառելով զգալի վնասներ և կորուստներ:
Հակառակորդը սահմանի տվյալ հատվածում օգտագործում է ԱԹՍ-ներ:Հայտնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հառակորդը  կրակ է վարել ՀՀ հարավային սահմանի ուղղությամբ: Կան վիրավորներ։
11:15 27/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը.ՊՆ

Армянские пограничники прибегли к превентивным мерам на южном участке госграницы; противник понес существенные потери 10/27/2020   13:15  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Пограничные войска Армении прибегли к превентивным мерам с целью пресечь посягательства Азербайджана на южном участке границы. Об том сообщает пресс-секретарь министра обороны Шушан Степанян.
“С целью пресечения посягательств азербайджанской стороны на южном направлении государственной границы Республики Армения пограничные силы предприняли превентивные действия, нанеся противнику значительный урон и потери.
Ранее сообщалось, что противник открыл огонь в направлении южного участка границы Армении, есть раненые.