Ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը.ՊՆ 10/27/2020   11:15  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Այսօր առավոտյան, ժամը 10:00-10:15 սահմաններում, հերթական անգամ խախտելով հրադադարի ռեժիմը, ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով (որոնցից մեկը ընկել է ՀՀ տարածքում) և հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը: Այս մասին հայտնում է  ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Արձանագրելով հրադադարի ռեժիմի հերթական խախտումը և ՀՀ պետական սահմանի հրետակոծությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ստիպված է լինելու պատասխան հարվածներ հասցնել ադրբեջանական ուժերի ուղղությամբ»:
11:08 27/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՊԲ նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Միքայել Արզումանյանը տարիներ ի վեր եղել է թշնամու ահ ու սարսափը.Վահրամ Պողոսյան
10:28 27/10/2020  |  ՄամուլԻրականությունն ու ֆեյսբուքյան «կյանքն» ընդհանրապես միմյանց հետ աղերս չունեն. «Իրատես»
09:47 27/10/2020  |  Մամուլ«Եթե հայ-իրանա-ռուսական եռամիասնությունը ձեւավորվի, Թուրքիան շանս չի ունենա, չափավորվելու է» «Փաստ»
09:29 27/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ասկերանի վերին ենթաշրջանում, ընդհանուր առմամբ, կայուն լարվածությունը դեռ պահպանվում է.

Азербайджан обстрелял из беспилотников погранзаставу ВС Армении на границе с Ираном 10/27/2020   11:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджанские ВС нанесли удары из беспилотников по позициям пограничной заставы ВС Армении на юго-востоке республики, на стыке границы с Ираном.Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
"Сегодня в районе 10:00-10:15 азербайджанская сторона нанесла удары из беспилотников (один из которых упал на территории Армении) и ракетно-артиллерийских средств по позициям пограничной заставы ВС Армении на юго-востоке республики, на стыке границы с Ираном", - написала Степанян.
Зафиксировав очередное нарушение режима перемирия и обстрел государственной границы Армении, министерство обороны Республики Армения заявляет, что будет вынуждено нанести ответные удары в направлении азербайджанских сил.