04/02/2020   23:26  |  ԼՐԱՀՈՍ «Ինձ պարետի որոշումը չի հետաքրքրում,իմ երեխեն սոված է, ինձ դա է հետաքրքրում». քաղաքացի (տեսանյութ) Համացանցում տեսանյութ է տարածվել, որտեղ քաղաքացին վիճում է ոստիկանի հետ՝ բողոքելով, որ իրեն թույլ չեն տալիս գնալ եղբոր տուն` պարտքով գումար վերցնի, որ մանկահասակ երեխայի համար ուտելիք առնի: Ըստ...
04/02/2020   22:51  |  ԼՐԱՀՈՍ Խանութը փակում են մեկ կտրոն չտպելու համար. երեք երեխաների հայրը զրկվում է ապրուստի միջոցից (տեսանյութ) Մանրածախ խանութի սեփականատերն ահազանգում է՝ խանութը փակվում է՝ մեկ կիրկետի համար կտրոն չի տրամադրել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջի ուղիղ եթերում ասել է քաղաքացին: Վերջինս նշել է, որ ունի երեք...
04/02/2020   22:49  |  Կորոնավիրուս Արցախում առայսօր հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել Երեկվա դրությամբ մեկուսացված երկու քաղաքացիների և այսօր օրվա ընթացքում ևս 1 քաղաքացու փորձանմուշի հետազոտության արդյունքը եղել է բացասական: Ընդհանուր առմամբ, այսօր ստացվել է 3 քաղաքացու...
04/02/2020   22:30  |  ԼՐԱՀՈՍ Առաջնորդվել նրանով, որ հնարավոր է արտահոսք և այդ հիմքով օրենք չընդունելն անլուրջ մոտեցում կլինի. Արա Ղազարյան Քաղաքացիների հեռախոսազանգերը ֆիքսող և տեղորոշող օրենքի նախագիծում կան անվտանգության շատ միջոցառումներ և հակակշիռներ, որպեսզի արտահոսք չլինի: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց...
04/02/2020   21:40  |  Կորոնավիրուս «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում ևս մեկ մահվան դեպք է արձանագրվել «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը ։ Նրա փոխանցմամբ՝ 78-ամյա պացիենտն ունեցել է...
04/02/2020   21:33  |  ԼՐԱՀՈՍ ՊԵԿ իրավաբանական վարչության վերապահված վարչական վարույթները շարունակվելու են իրականացվել ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի իրավաբանական վարչությունը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող իրավակարգավորումներով երկրում հայտարարված արտակարգ դրությունը հարուցված և իրականացվող...
04/02/2020   21:13  |  ԼՐԱՀՈՍ Քսան տարի առաջ մեր կուսակցությունն անվանեցին Պատերազմի կուսակցություն. Սամվել Նիկոյան Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Սամվել Նիկոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեսուն տարի առաջ այս օրը` 1990 թվականի ապրիլի 2-ին, հռչակվեց Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցությունը՝ որպես...
04/02/2020   21:03  |  Հարցազրույց Մինչ այժմ մարդկանց ադապտիվ մեխանիզմները գործում են, բայց այս լարվածությունը երկար տևել չի կարող Մենք ապրում ենք մի ժամանակ, երբ աշխարհը փոքրացել է՝  տեղավորվելով  յուրաքանչյուրիս տան մեջ: Բայց  «տնային կալանքի» այս ռեժիմը, որ 10 օրով էլ երկարաձգվեց,...
04/02/2020   20:48  |  ԼՐԱՀՈՍ Վերջին 30 տարվա ընթացքում սահմանին կրակոցներն ավելացել են ու դեռ էլի կավելանան, քանի դեռ Արցախի հարցը լուծված չէ․ քաղտեխնոլոգ Քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը վերջին օրերին սահմանային լարվածությունը չի կապում Արցախում տեղի ունեցած նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների հետ։ «Ադրբեջանը վերջին 20 տարվա ընթացքում...
04/02/2020   20:36  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե կալանավայրը հնարավորություն չունի նման հիվանդներին խնամելու, ուրեմն պետք է ազատ արձակի. Արա Ղազարյան Նախորդ շաբաթ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը դատավոր Արման Հովհաննիսյանի նախագահությամբ կալանավորին կալանքից ազատ է արձակել հենց կորոնավիրուսի հետ կապված: «Փաստինֆո»-ի հետ...

04/02/2020   18:19  |  Коронавирус Новозеландский турист обнаружил у себя коронавирус благодаря томатной пасте - Lenta.ru У путешественника начался насморк, появились боль в горле и сильная усталость. Но в большей мере его удивили изменения, произошедшие с восприятием вкуса некоторой пищи.
04/02/2020   17:54  |  Лента новостей Спикер парламента Армении посетил воинский пантеон “Ераблур” Арарат Мирзоян возложил цветы в память военнослужащих, павших в дни Апрельской войны 2016 года.
04/02/2020   17:50  |  Информационная платформа Переменчивая погода ожидается в Армении в ближайшие дни Кратковременные дожди и грозы ожидаются в большинстве областей Армении 6-7 апреля.
04/02/2020   17:31  |  Лента новостей Президент Арцаха посетил cело Талиш и почтил память погибших во время Апрельской войны Президент Республики Арцах Бако Саакян 2 апреля посетил cело Талиш и возложил венок на мемориальном комплексе села в связи с 4-ой годовщиной Апрельской войны. Как сообщает пресс-служба президента...
04/02/2020   16:58  |  Коронавирус В Ереване за 10 дней построили новый модуль при Норкской инфекционной больнице(Фото, Видео) Модульная инфраструктура снабжена системами вентиляции, отопления, противопожарной сигнализации и интернет-связи.
04/02/2020   16:45  |  Коронавирус Более 30 медработников подведомственных мэрии Еревана медучреждений откликнулись на призыв главы Минздрава Армении Среди них - 22 врача, 8 медсестер и один младший медработник.
04/02/2020   16:33  |  Коронавирус В Китае поделились опытом работы с бессимптомными носителями нового коронавируса - РИА Новости У бессимптомных носителей нет, например, повышенной температуры, кашля или боли в горле, однако в их дыхательных путях все равно присутствуют возбудители или типоспецифические антитела IgM к COVID-19.
04/02/2020   16:08  |  Коронавирус В Армении 5 сотрудников вардашенской тюрьмы заразились коронавирусом Упомянутые лица несут свою службу за пределами жилой зоны УИУ и никак не контактируют с задержанными или осужденными.
04/02/2020   15:56  |  Экономика Америабанк привлек 20 млн. долларов для финансирования торговли в Армении Привлеченные средства поспособствуют решению возникших в нынешних сложных условиях у импортирующих и экспортирующих компаний финансовых проблем.
04/02/2020   15:33  |  Коронавирус Владимир Путин выступит с новым обращением к россиянам - “Интерфакс” Путин работает над еще одним обращением к гражданам, глава государства выступит с ним в четверг, сообщил журналистам пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.