Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ 02/20/2020   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս այս պատմական՝ Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ: 1988-ի այս օրը ԼՂԻՄ-ի մարզային խորհուրդը որոշում ընդունեց մտնել Հայաստանի կազմի մեջ, ինչին իր լիարժեք աջակցությունը հայտնեց ոչ միայն Հայաստանի ժողովուրդը, այլև ողջ աշխարհի համայն հայությունը:
1988 թվականի փետրվարի 20-ի իրադարձությամբ, ձևավորված համաժողովրդական շարժմամբ հայ ժողովուրդը կրկին անգամ ցույց տվեց իր միասնությունը, կարևորագույն պահերին որպես մեկ միասնական բռունցք համախմբվելու և վճռականությամբ գործելու կարողությունը՝ հանուն ազգային նպատակների իրականացման:
Ազգերի ինքնորոշման իրավունքի իրականացումը և ժողովրդավարական ազատություններն ինչպես 1988-ին, այնպես էլ այսօր շարունակում են մեզ համար մնալ հստակ նպատակակետ: Եվ մենք համոզված ենք, որ միասնական ջանքերով հասնելու ենք մեր նպատակներին, քանի որ հավատարիմ ենք այն պայքարին ու ձգտումներին, որոնք անշրջելի են դարձնելու Արցախի բռնած ազատության ճանապարհը։
Կեցցե՛ ազատ Արցախը, կեցցե՛ համայն հայությունը։
17:36 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ցավակցական հեռագիրը Յուրի Դավթյանի մահվան կապակցությամբ
17:26 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետությանը պատճառված վնասի վերականգնումների վերաբերյալ դատախազությունը չունի պաշտոնական վիճակագրություն, իսկ Փաշինյանը պարբերաբար նույն թվերն է հրամցնում հասարակությանը
15:07 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը խոսեց բալային համակարգի, գիրք նվիրելու մասին, բայց որեւէ բառ չասեց զինվորների սպանությունների մասին. իրավապաշտպան
12:09 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաների հայտնի առանձնատներն ապօրինի շինություններ են. Փաշինյան
11:28 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
17:05 19/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Յարխուշտան մեր ազգային ինքնությանը ամենաբնորոշ պարերից է». Հայաստանում հունիսի 13-ին կանցկացվի յարխուշտայի փառատոն

Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня возрождения Арцаха 02/20/2020   18:37  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня возрождения Арцаха, сообщает пресс-служба главы правительства РА.
“Сердечно поздравляю нас всех с этим историческим Днем возрождения Арцаха. В этот день в 1988 году областной совет Нагорно-Карабахского автономного округа принял решение войти в состав Армении, которое получило полную поддержку не только народа Армении, но и всего армянства”, - говорится в послании.
В послании отмечается, что 20 февраля 1988 года, когда было сформировано общенациональное движение, армянский народ вновь продемонстрировал свое единство, способность в важнейшие моменты сплачиваться в единый кулак и действовать решительно во имя достижения национальных целей.
“Реализация права народов на самоопределение и демократические свободы как в 1988 году, так и сегодня продолжают оставаться для нас конкретной целью. И мы убеждены, что совместными усилиями достигнем наших целей, поскольку мы привержены той борьбе и стремлениям, которые делают необратимым свободный путь Арцаха”, - отмечается в послании.
16:10 20/02/2020  |  Лента новостейГрайр Товмасян поздравил Бако Саакяна по случаю Дня возрождения Арцаха
11:41 20/02/2020  |  Лента новостейРоберт Кочарян направил поздравления по случаю Дня возрождения Арцаха