«ԻՄ քայլը» նախընտրում է ժամանակավորապես չարձագանքել Արթուր Վանեցյանի հայտարարություններին. Վերցնում «թայմ-աութ» 01/29/2020   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հեղափոխությունից հետո Արթուր Վանեցյանն եղել է ԱԱԾ ղեկավարը և նրա համար հասարակության համար հանրային ճանաչելի գործունեությունն սկսվել է հենց այդ պահին։ Այդ ճանաչելիության համար նա պարտական է հեղափոխությանը, մասնավորապես ՀՀ վարչապետին։ ԱԺ –ում տեղի ունեցած ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը։
Ըստ նրա՝ դեռ պետք է հասկանալ Վանեցյանի կողմից հնչած հայտարարություններին վերաբերվել որպես ԱԱԾ նախկին պետի հայտարարություններ, թե՞ ենթադրյալ քաղաքական հայտ ներկայացնող Արթուր Վանեցյանի հայտարարություններ։
«Քաղաքական հայտարարությունները, որ անում է Վանեցյանը, կարծում եմ, մակերեսային են, քանի որ նա չունի որևէ քաղաքական կապիտալ, նրա՝ մեզ հայտնի, հանրային գործունեությունը բացառապես տեղավորվել է ԱԱԾ ղեկավարի շրջանակներում»,-ասաց Կոնջորյանը։
Նրա կարծիքով, Վանեցյանի հայտարարություններն իրականությունից կտրվածության դրսևորումներ ունեն և ավելի շատ համացանցում երևալու համար են։
«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն էլ ավելացրեց. «Կարծում եմ, որ այլևս չպետք է անդրադառնանք Արթուր Վանեցյանի հայտարարություններին, որովհետև նա հանրային կերպով հայտ չի ներկայացրել, և երբ ԱԱԾ նախկին տնօրենը կհայտարարի այն մասին, որ զբաղվում է քաղաքականությամբ, այդ ժամանակ հստակ կլինեն բոլոր դիրքավորումները և կհասկանանք Արթուր Վանեցյանին որպես ինչ ենք արձագանքում»։

В правящей фракции "Мой шаг" не считают нужным комментировать заявления Ванецяна 01/29/2020   12:36  |  Лента новостей
Правящая партия Армении ответит на заявления Артура Ванецяна, когда он определится, в каком статусе он выступает с подобными заявлениями. Об этом заявил в ходе брифинга парламентских фракций в среду, 29 января, депутат от фракции "Мой шаг" Айк Конджорян.Ванецян заявил о необходимости отставки Пашиняна с поста премьер-министраДепутат указал, что Артур Ванецян обрел известность в обществе после революции, когда занял должность директора Службы национальной безопасности.
“Он обязан своей известности революции, в частности, премьер-министру Армении”, -указал он.
Пословам парламентария, сейчас непонятно, в каком качестве он делает свои заявления – как бывший глава Службы нацбезопасности или как вероятный претендент на занятие политикой.
"Если относиться к его словам как к политическим заявлениям, то они достаточно поверхностны, поскольку он не обладает каким-либо политическим капиталом. Известная нам его общественная деятельность умещалась лишь в рамки главы СНБ", - заявил Конджорян.
По его словам, заявления Ванецяна оторваны от реальности и в большей степени нацелены на свою популяризацию в соцсети.
В свою очередь глава парламентской фракции “Мой шаг” Лилит Макунц также не видит необходимости комметировать заявления Артура Ванецяна, поскольку последний публично не подавал заявки.
“Когда Ванецян заявит о том, что занимается политикой, тогда мы уже поймем, как на них реагировать", - сказала Макунц.