Քաղաքականապես որևէ կարևորություն չունեն այս բանավեճերը. Տիգրան Ավինյանը՝ Արթուր Վանեյցանի և իշխանությունների միջև առկա բանավեճի մասին 01/28/2020   10:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կդժվարանամ նման գնահատականներ տալ, բայց կարծում եմ՝ այն փաստը, որ պարոն Վանեցյանն այլևս ԱԱԾ տնօրենը չէ, բավականին խոսուն է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք Արթուր Վանեցյանը մասնակից եղել է պետական հեղաշրջման փորձին։
Հարցին՝ ինչպես է գնահատում քաղաքական իրավիճակը, մասնավորապես ԱԱԾ նախկին տնօրենի և իշխանությունների միջև ստեղծված հեռակա բանավեճերը, փոխվարչապետն արձագանքեց. «Որևէ կերպ չեմ գնահատում։ Քաղաքականապես որևէ կարևորություն չունեն այս բանավեճերը, որովհետև այնտեղ ուղղակի բովանդակություն չկա»,-ասաց Տիգրան Ավինյանը։
21:30 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ՍԴ նախագահին մեղադրել է կեղծիք կատարելու մեջ
17:57 26/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԿյանքը գրիչա. մի օր ձեռքդա, մի օր՝ էլ... Արմեն Աշոտյան
17:05 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը որպես ապացույց հրապարակել է միջոցառման ժամանակ ՍԴ նախագահի փոխանցած գրիչը

Тигран Авинян прокомментировал заочную полемику между Артуром Ванецяном и представителями власти 01/28/2020   10:33  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Тигран Авинян назвал довольно красноречивым тот факт, что Артур Ванецян больше не занимает должность директора Службы национальной безопасности Армении.
Такое заявление Тигран Авинян сделал в ответ на вопрос о возможном участии Артура Ванецяна в попытке государственного переворота.
“Затрудняюсь давать подобные оценки, однако, полагаю, что факт, что г-н Ванецян больше не является директором СНБ, говорит сам за себя”,- сказал он.
На вопрос о том, как он оценивает политическую ситуацию, в частности заочную полемику между экс-главой СНБ и представителями власти, вице-премьер заявил:”Никак не оцениваю. Эта полемика в политическом плане не имеет никакой важности, потому что там просто нет содержания”, - сказал Тигран Авинян.