01/15/2020   19:24  |  Դատական ռեպորտաժներ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը ծայրահեղ է. Բացասական ելքի հավանականությունը մեծ է Մանվել Գրիգորյանն իր ներկայիս առողջական վիճակով ՔԿՀ-ում չի կարող գտնվել, քանի որ ՔԿՀ-ն վերակենդանացման պայմաններ չունի։ Այս մասին ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի գործով...
01/15/2020   19:17  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայ-Ռուսական համալսարանը և ՄԻՊ-ը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը և Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հունվարի 15-ին ստորագրել են համագործակցության հուշագիր: Այս մասին...
01/15/2020   19:14  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոքրը կարող է շատ հաջողակ լինել՝ և՛ անհատապես, և՛ պետական մակարդակով․ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ»-ի շրջանակում հայտարարել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ»-ի շրջանակում մասնակցել է քննարկման։ Այս...
01/15/2020   19:07  |  ԼՐԱՀՈՍ Հովհաննես Իգիթյանը՝ Փաշինյաններ-Վանեցյան բանավեճի մասին Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը փակ նիստ է հրավիրել։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Իգիթյանն ասել է, որ նիստը նվիրված...
01/15/2020   19:04  |  ԼՐԱՀՈՍ Մանվել Գրիգորյանի կալանքն արդեն իսկ պատիժ է՝ մինչ դատավճիռը. Լարիսա Ալավերդյան Քրեակատարողական հիմնարկներում մահվան դեպքերի թիվը կտրուկ մեծացել է, ինչն անհանգստացնող հանգամանք է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ առաջին ՄԻՊ Լարիսա Ալավերդյանը՝ նշելով,...
01/15/2020   19:02  |  ԼՐԱՀՈՍ Տեսազրույց Հրայր Թովմասյանի եւ Ջիանի Բուքիքիոյի միջեւ Այսօր՝ 2020 թվականի հունվարի 15-ին, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը տեսակապի միջոցով զրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի...
01/15/2020   18:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Քննիչի աշխատասենյակում վարչապետի սելֆին պետք է կցվի հարցաքննության արձանագրությանը. սահմանադրագետ Ակնհայտորեն բավականին երկարացվել է ժամկետը։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը՝ անդրադառնալով հայտնի գաղտնալսումների գործով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...
01/15/2020   18:53  |  Քրեական խրոնիկոն ԱԱԾ-ն բացահայտել է շորթման հերթական դեպք ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, հավատարիմ լինելով քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները հարգելու և պահպանելու օրենքով սահմանված սկզբունքին և որպես առաջնահերթություններից մեկը դիտարկելով...
01/15/2020   18:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Կառավարությունում տեղի է ունեցել սուբվենցիայի հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը Հունվարի 15-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ համայնքների տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիայի հայտերի գնահատման միջգերատեսչական...
01/15/2020   18:43  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Երևան քաղաքի Ամիրյան փողոցում Երթևեկության անվտանգության բարելավման և ճանապարհատրանսպորտային պատահարների նախականխման նպատակով 2020 թվականի հունվարի 16-ից Երևան քաղաքի Ամիրյան փողոցում՝ Ամիրյան փողոցի և Հանրապետության հրապարակի...

01/15/2020   16:15  |  Лента новостей В СК Армении объяснили, зачем вызвали на допрос Никола Пашиняна Премьер-министра Армении Никола Пашиняна вызвали на допрос по резонансному делу о прослушке.
01/15/2020   15:37  |  Лента новостей “Сегодня и вы являетесь силой Армении”: Армен Саркисян в Шарже встретился с представителями армянской общины Находящийся с рабочим визитом в Объединённых Арабских Эмиратах Президент Республики Армения Армен Саркисян посетил церковь Святого Григория Просветителя в Шарже.
01/15/2020   15:25  |  Лента новостей В небе над Ереваном появилось странное облако(Фото) Начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян опубликовал на своей странице в соцсети Facebook фотографию, на которой запечатлено необычное облако.
01/15/2020   14:58  |  Лента новостей Глава МИД Арцаха подвел итоги деятельности внешнеполитического ведомства за 2019 год Масис Маилян сообщил, что на новый уровень выходит деятельность МИД Арцаха в международных структурах, в частности, арцахская сторона начала процесс представления национальных докладов о реализации положений международных конвенций, в первую очередь - в сфере прав человека.
01/15/2020   14:38  |  Здоровье Ученые предупредили о “несладких” последствиях употребления сахара Ученые доказали, что сахар действует на мозг как наркотик, меняя химию мозга и вызывая привыкание.
01/15/2020   14:33  |  Лента новостей Пашинян уволил начальника офиса реализации природоохранных программ Меружан Галстян освобожден от должности директора государственного учреждения “Офис реализации природоохранных программ” Министерства окружающей среды Армении.
01/15/2020   14:28  |  Лента новостей Зачем премьер-министра Армении Никола Пашиняна вызвали на допрос в СК? Следственный комитет Армении пока не уточняет, в рамках какого уголовного дела был допрошен премьер-министр Армении Никол Пашинян.
01/15/2020   13:48  |  Комментарий Арман Сагателян: первым в истории Армении допрошенным действующим главой государства был не Пашинян, а Кочарян "Сожалею, что усилия Никола Пашиняна каким-либо образом быть первым в истории Армении получили такие смехотворные проявления”, – написал Арман Сагателян.
01/15/2020   13:35  |  Комментарий Артур Ванецян приподнял завесу тайны над своим предупреждением Бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, генерал-майор Артур Ванецян прояснил свое заявление касательно угроз, нависших над страной.
01/15/2020   13:20  |  Лента новостей Уголовное дело в отношении Сержа Саргсяна подлежит немедленному прекращению - адвокат Адвокат Амрам Макинян сообщил “ФактИнфо”, что “ознакомился со всеми материалами дела и убедился в отсутствии доказательств.