Պայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 01/08/2020   15:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
2020թ. հունվարի 6-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, պայմանագրային զինծառայող Գեղամ Վիկտորի Խաչատրյանը, իրեն կցված գնդացրից կրակոց կատարելով, ինքն իրեն պատճառել է մահացու հրազենային վիրավորում:Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար:
12:41 24/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողը փորձել է սպանել դիրքի ավագին, որից հետո ինքնասպան է եղել. նոր մանրամասներ
10:49 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայող է զոհվել
10:11 18/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներԱկանապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող
11:11 25/11/2017  |  Արտակարգ պատահարներՊայմանագրային զինծառայողը սրտի կաթվածից մահացել է
11:59 22/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեք զինծառայողների մահվան դեպքով գործ է հարուցվել՝  զենքի, ռազմամթերքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հատկանիշներով
22:59 20/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԺամկետային զինծառայողի մահվան դեպքով մեղադրանք է առաջադրվել զինակից ընկերոջը
15:48 03/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող է սպանվել. հարուցվել է քրեական գործ

Уголовное дело возбуждено по факту гибели военнослужащего в Армении 01/08/2020   15:49  |  Лента новостей
Военнослужащий контрактной службы погиб в одной из воинских частей Армении.
"6 января 2020 года около 15:00 на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны РА военнослужащий-контрактник Гегам Викторович Хачатрян, выстрелив из закрепленного за ним пулемета,  нанес себе смертельное огнестрельное ранение”, - говорится в сообщении Следственного комитета Армении.
По данному факту шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ СК Армении возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110("Доведение до самоубийства") УК РА. Ведется предварительное следствие.
"Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для обеспечения разностороннего, полного и объективного расследования произошедшего", - отмечается в сообщении.