Դատարաններն արգելափակելու 5 դեպքով շարունակվում է նյութերի նախապատրաստումը 05/29/2019   14:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատարանների մուտքերն ու ելքերն արգելափակելուն ուղղված գործողությունների ընթացքում կատարված առերևույթ հանցագործության վերաբերյալ 5 դեպքերի վերաբերյալ շարունակվում է նյութերի նախապատրաստումը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 20-ին հայտնի էր դարձել, որ դատարանների մուտքերն ու ելքերն արգեփակելուն ուղղված գործողությունների ընթացքում կատարված առերևույթ հանցագործության վերաբերյալ 5 նյութ ՀՀ դատախազությունն ուղարկել է Հատուկ քննչական ծառայություն։ Մայիսի 22-ին ՀՔԾ-ն հաստատել էր, որ ստացել են Դատախազության կողմից ուղարկված հինգ նյութերը՝ դրանց ընթացքը սահմանված կարգով լուծելու համար։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը նշել էր, որ հաղորդումներից մեկը Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանի հաղորդումն է, մյուսը՝ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավարի։ Եվս երեք նյութ վերաբերում է փաստաբաններ Միհրան Պողոսյանի, Հրանտ Անանյանի եւ Լուսինե Ավագյանի աշխատանքը խոչընդոտելուն։
Նշենք, որ նյութերի նախապատրաստման համար օրենքով սահմանված կարգով նախատեսվում է տասնօրյա ժամկետ։
19:23 26/05/2019  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում դատախազաքննչական համակարգն արձակո՞ւրդ է գնացել
11:46 25/05/2019  |  ՔաղաքականՎարչապետը բավական բարեհաջող կարող է ոչնչացնել փոքրիկ հակառակորդներին.Հայկ Մարտիրոսյան (տեսանյութ)
22:47 23/05/2019  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն քննարկել է երկրի ներքաղաքական վերջին զարգացումները
15:27 23/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանների շրջափակումն ինքնաբուխ հավաք էր. Վալերի Օսիպյան
13:42 23/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻմացան, որ փաստաբան եմ, գործով եմ եկել, եւ թույլ չտվեցին ներս մտնել. Միհրան Պողոսյան
22:09 22/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանների գործունեությունը սահմանափակելու կապակցությամբ հաղորդում են ներկայացրել 3 փաստաբան, Սահմանադրական եւ վարչական դատարանները
19:27 22/05/2019  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը պարտավոր է հստակ անուններ տալ, այլապես կստացվի զբաղված է խառնակչությամբ. Կիվիրյան

Подготовка материалов по пяти инцидентам в ходе пикета у зданий судов продолжается 05/29/2019   14:52  |  Криминальная хроника
По пяти инцидентам в ходе акции по блокированию зданий судов продолжается подготовка материалов. Об этом  в беседе с корреспондентом  “ФактИнфо” заявила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян
Напомним, ранее стало известно, что Прокуратура Армении отправила в Специальную следственную службу 5 материалов относительно предполагаемых преступлений, совершенных в ходе прошедшей 20 мая акции по блокированию зданий судов.
22 мая ССС подтвердила, что получила материалы, отправленные Прокуратурой для разрешения их дальнейшего хода.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо”, пресс-секретарь ССС отметила, что в числе обращений – заявление судьи Административного суда Ани Арутюнян, еще одно сообщение поступило от руководителя аппарата КС.  Остальные три материала касаются  воспрепятствования  работе адвокатов Миграна Погосяна, Гранта Ананяна и Лусине Авагян.