Պայմանագրային զինծառայողը վիրավորվել է զորամասում 04/18/2019   11:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Պայմանագրային զինծառայողը հրազենային վիրավորումն ստացել է Երեւանում գտնվող զորամասում։  «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց  ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Զինծառայողը տեղափոխվել է Միքայելյան վիրաբուժական հիվանդանոց, եւ ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին հիվանդանոցի լրատվական բաժնից, զինծառայողն այս պահին վիրահատվում է։
Երեւանում զինծառայող է վիրավորվել
Հիշեցնենք, որ զինծառայողի՝ հրազենային վիրավորում ստանալու մասին ահազանգն ստացվել է այսօր  առավոտյան՝ ժամը  09։30-ի սահմաններում։ Նախնական տվյալներով՝ ՀՀ ՊՆ 1995 թվականին ծնված պայմանագրային զինծառայողը վնասվածքը ստացվել է կրծքավանդակի ձախ հատվածում։

Стали известны новые подробности ранения военнослужащего в Ереване 04/18/2019   11:55  |  Криминальная хроника
Военнослужащий-контрактник получил огнестрельное ранение в воинской части в Ереване. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Как ранее сообщило агентство, военнослужащий доставлен в Институт хирургии им. Микаеляна. В пресс-службе больницы сообщили “ФактИнфо”, что военнослужащего в данный момент оперируют.
Напомним, инцидент произошел сегодня утром, около 09:30. 24-летний военнослужащий контрактной службы получил огнестрельное ранение в области левой половины грудной клетки.