Երեւանում զինծառայող է վիրավորվել 04/18/2019   11:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ առավոտյան 09։30-ի սահմաններում, Երեւանում հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ 1995 թվականին ծնված պայմանագրային զինծառայող։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
Զինծառայողը տեղափոխվել է Միքայելյան վիրաբուժական հիվանդանոց։ Նա վիրավորում է ստացել կրծքավանդակի ձախ հատվածում։
Ըստ մամուլի տեղեկությունների՝ զինծառայողի գրպանում հայտնաբերվել է երկտող։
Հարությունյանը փոխանցեց, որ այս պահին դեպքի վայրում աշխատում են քննիչները. «Քննություն է տարվում 1995 թվականին ծնված պայմանագրային զինծառայողի հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»:
14:33 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶորամասի հրամանատարին մեղադրանք է առաջադրվել զինծառայողների նկատմամբ սեռական ոտնձգության համար
11:50 30/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀրազենային վիրավորումն ստացել է որսի ժամանակ
15:36 24/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՊատահաբար կրակել է իր ոտքին
11:56 31/07/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻ՞նչ հանգամանքներում է մահացել զինծառայողը
13:54 15/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴրսում միզելիս հրազենային վնասվածք է ստացել
18:25 10/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ՝ Մալաթիայում
16:44 06/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ կարգով պետք է հուղարկավորվի զինծառայողը
08:33 04/02/2015  |  ՄամուլԶինծառայողները դատապարտվել են կալանքի՝ մոլախաղով զբաղվելու համար. «Ժողովուրդ»

Военнослужащий-контрактник ранен в Ереване 04/18/2019   11:16  |  Криминальная хроника
24-летний военнослужащий контрактной службы  ранен в Ереване. Инцидент произошел сегодня утром, около 09:30. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Военнослужащий доставлен в Институт хирургии им. Микаеляна. Он получил огнестрельное ранение в области левой половины грудной клетки.
Арутюнян также сообщила, что в данный момент на месте происшествия работают следователи.
”Ведется расследование для установления обстоятельств ранения военнослужащего-контрактника 1995 года рождения”, - заявила она.