Բերման է ենթարկվել 16 ցուցարար 03/14/2019   13:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասացին, որ այս պահին ոստիկանության Կենտրոնի բաժին բերման է ենթարկվել 16 քաղաքացի։
Ինչպես հայտնել ենք՝  այսօր առավոտից վերսկսվել են Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները:
Սրճարանների սեփականատերերն ու աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում եւ  մասամբ փակել են Թումանյան փողոցի և Մաշտոց պողոտայի խաչմերուկը՝ պահանջելով չքանդել իրենց աշխատատեղերը: Ոստիկանները փորձում են հեռացնել նրանց տարածքից:

В полицейский отдел доставлены 16 участников акции протеста против демонтажа кафе 03/14/2019 13:49 | Лента новостей
В центральный отдел Полиции доставлены 16 участников акции протеста демонтажа кафе у здания Оперного театра в Ереване. Об этом корреспонденту "ФактИнфо" сообщили в отделе информации и по связям с общественностью Полиции Армении.
Как ранее сообщалось, что сегодня с утра возобновились работы по демонтажу кафе на территории, прилегающей к зданию Оперного театра.
Владельцы кафе и сотрудники проводят акцию протеста и частично перекрыли перекресток улицы Туманяна и проспекта Маштоца, требуя не сносить их рабочие места. Полицейские пытаются вывести митингующих с проезжей части дороги.