Գործազուրկների թիվը կավելանա եւս մի քանի հարյուրով. ներդրողները վրդովված են (տեսանյութ, լուսանկարներ) 03/13/2019   14:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալ. Սպենդիարյանի անվան օեպրայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի հարակից տարածքում կապամոնտաժվի 5 սրճարան, որի հետեւանքով հարյուրավոր անձինք կդառնան գործազուրկ։  Այս մասին բարձրաձայնում են սրճարանատերերը՝ պնդելով, որ իրենց գործունեությունը ծավալել են օրինական ստորագրված պայմանագրերի հիման վրա։
Երեւանի քաղաքապետը ներդրումներ է արել Եվրոպաներում, իսկ մենք՝ Հայաստանում, ստեղծել աշխատետեր, - լրագրողների հետ  զրույցում ասաց սրճարանատերերից մեկը՝ Նշելով, որ քաղաքապետարանի առաջարկած այլ տարածքում այլեւս ներդրում չեն անի, քանի որ վստահ չեն, որ վաղը չեն որոշի դա եւս ապամոնտաժել։
Մանրամասները՝ տեսանյութում՝
13:55 13/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերայի շրջակա տարածքում վերականգնվելու է նախկին տեսքը. քաղաքապետարանի պաշտոնյա (տեսանյութ)
13:31 13/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍրճարանների սեփականատերերն անօրինական են համարում քաղաքապետարանի գործողությունները Օպերայի տարածում (տեսանյութ)
19:56 04/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ2019-ի 2 ամիսներին Երևանի բյուջեն սեփական եկամուտների մասով կատարվել է 104.9%-ով
20:46 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանի վերահսկողության վարչությունը Բուզանդի 1/3 հասցեում իրականացնում է ուսումնասիրություն
15:19 27/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊարզաբանում. Խորենացու փողոցի 13 շենքի ճակատը վերականգնվելու է նոր մոտեցմամբ
20:32 26/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում կասեցվել է հերթական ապօրինի շինարարությունը
20:21 26/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանը որևէ լրատվամիջոցի զբաղեցրած տարածքից վտարելու մտադրություն չունի. պարզաբանում
20:35 25/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտի սկզբից կմեկնարկի թափառող կենդանիների հավաքման գործընթացը
22:02 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱվետիք Իսահակյանի անվան գրադարանն ընդլայնման կարիք ունի
17:28 14/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկն ընդլայնում են համագործակցության ուղղությունները

Владельцы бьют тревогу: снос кафе в центре Ереване приведет к росту безработицы(Фото, Видео) 03/13/2019 15:24 | Лента новостей
Сотни людей останутся без работы из-за демонтажа кафе на территории близ здания Национального академического театра оперы и балеты имени Александра Спендиаряна в центре Еревана.
Сносу подлежат 5 кафе. Об этом заявили владельцы заведений, настаивая на том, что вели свою деятельность в соответствии с договором, заключенным на законных основаниях.
“Мэр Еревана инвестирует средства в Европу, а мы создали рабочие места в Армении”, - сказал в беседе с журналистом один из владельцев кафе. Отметив, что они впредь не собираются вкладывать средства в бизнес на другой предложенной им территории, поскольку не уверены в том, завтра заведение не окажется вновь под угрозой сноса.