«Առաջիկա օրերին կիմանաք».Արթուր Վանեցյանը՝ կոռուպցիոն սկանդալի մեջ հայտնված պատգամավորի մասին 11/19/2018   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը խոստանում է, որ շուտով պարզ կլինի, թե որ պատգամավորն է կասկածվում կոռուպցիոն սկանդալի մեջ։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ ամբիոնից ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե առաջիկայում պատգամավորներից մեկը կարող է կալանավորվել վերջին շրջանի ամենախոշոր կոռուպցիոն սկանդալի հետ առնչություն ունենալու համար:
Ում նկատի ուներ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը՝ լրագրողների հարցին ի պատասխան Արթուր Վանեցյանն արձագանքեց. «Առաջիկա օրերին կիմանաք»։
Անդրադառնալով իր ու ՀՔԾ պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման փաստի առթիվ հարուցված քրգործի վերաբերյալ նորություններին՝ Վանեցյանն ընդգծեց, որ այս պահին որևէ նորություն չի կարող հայտնել, քանի որ քննչական կոմիտեում հարուցված քրգործը ընթանում է.
«Քննչական կոմիտեն պարզաբանումներ կտա»,- նշեց նա:
14:21 17/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊետությանը պատճառված վնասից վերականգնվել է 42 միլիոն դրամը (տեսանյութ)
14:49 15/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել և կանխվել են կոռուպցիոն բնույթի մի շարք հանցագործություններ. ԱԱԾ

Глава СНБ Армении о депутате, оказавшемся в крупнейшем коррупционном скандале: “Скоро узнаете” 11/19/2018   17:03  |  Лента новостей
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян заявил, что скоро общественность узнает имя депутата, оказавшегося в крупном коррупционном скандале.
Напомним, ранее и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян с трибуны Национального собрания заявил о возможном скором аресте одного из депутатов парламента РА за причастность к наикрупнейшему в истории Третьей республики коррупционному скандалу.
В ответ на вопрос одного из журналистов, кого имел в виду и.о. премьер-министра Армении, Артур Ванецян лаконично проронил: “В ближайшие дни узнаете”.