Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց 07/07/2018   13:57  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 155 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за уходящую неделю нарушили режим перемирия около 155 раз 07/07/2018   14:01  |  Карабахский конфликт
В период с 1-ого по 7-ое июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 155 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны продолжают уверенно владеть оперативно-тактической обстановкой и предпринимают необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций", – отмечается в сообщении.