Առաջնագծում այս շաբաթ ակտիվ են հատուկ նշանակությամբ ստորաբաժանումները 06/20/2018   11:30  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ առաջնագծում առկա իրավիճակի մասին:
«Ապրիլի 12-ը կարելի է համարել Ադրբեջանի ակտիվացման այս փուլի մեկնարկը. հակառակորդն առաջնագծում նկատելիորեն ակտիվացել է, որը տարբեր ժամանակահատվածներում տարբեր դրսևորումներ է ունենում՝ զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, կուտակումներ, ակտիվ ինժիներական աշխատանքներ, հայաստանյան, արցախյան հասարակության վրա ազդելու փորձեր, քարոզչական աշխատանք բոլոր հնարավոր թիրախներով:
Մոտ մեկ շաբաթ ակտիվությունը դրսևորվում էր զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժերով և կուտակումներով (նախորդ շաբաթ):
Արդեն 2 ամիս է առաջնագծում ակտիվ ինժիներական աշխատանքներ են իրականացվում. կա նաև սեզոնային գործոնը, սակայն միայն ընթացիկ աշխատանքներ չեն իրականացվում: Այս շաբաթ բավականին ակտիվ են հատուկ նշանակությամբ ստորաբաժանումները»,- գրառել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Советник президента Арцаха: на этой неделе на передовой довольно активны спецподразделения 06/20/2018   11:48  |  Карабахский конфликт
Советник президента Республики Арцах Тигран Абрамян прокомментировал ситуацию на передовой.
"12-ое апреля можно считать началом текущего этапа активизации Азербайджана: противник демонстрирует на передовой заметную активность, которая в разные периоды проявлялась в перемещении военной техники, скоплениях, активных инженерных работах, попытках воздействовать на общество в Армении и Арцахе, пропагандистской работе по всем возможным направлениям”, - написал Тиран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что активность в течение порядка одной недели выражается в активных перемещениях военной техники и скоплениях(предыдущая неделя).
"Уже два месяца  на передовой ведутся активные инженерные работы. Присутствует и сезонный фактор, однако это не только текущая работа. На этой неделе довольно активны подразделения специального назначения”, - сообщил Тигран Абрамян.