«Պորշ» մակնիշի ավտոմեքենաները հայտնաբերվել են. մեկը՝ «Քեթրին Գրուպ»-ի հաշվեկշռում է 06/01/2018   14:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Կ.Ուլնեցի փողոցում ապրիլի 21-ին տեղի ունեցած բռնությունների գործի շրջանակներում «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենաների հայտնաբերման նպատակով ՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանին պատկանող ընկերություններում կատարված խուզարկություններից հետո հայտնաբերվել են 2 ավտոմեքենաները:
Ավտոմեքենաներից մեկը գտնվում է «ՖրուտիՄէքս» ՍՊԸ-ի հաշվեկշռում, իսկ մյուսը «Քեթրին Գրուպ»-ի:
Քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել էին «Պորշ» մակնիշի ավտոմեքենաների համարանիշերը, փաստական տվյալներ ձեռք բերվել, որ դրանցից մեկը հաշվառված է «ՖրուտիՄէքս» ՍՊԸ-ի հաշվեկշռում, մյուսը՝ «Քեթրին Գրուպ»-ի։ Խուզարկություններից հետո կատարված բացատրական աշխատանքների արդյունքում «ՖրուտիՄէքս» ՍՊԸ-ի հաշվեկշռում գտնվող մեքենան ներկայացվել է, իսկ մյուսը պարզվել է գտնվում է Արցախում՝ խափանված վիճակում:
Այս պահին միջոցներ են ձեռնարկվում Արցախում գտնվող ավտոմեքենան Երևան տեղափոխելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով շարունակվում են միջոցներ ձեռնարկվել՝ Կ.Ուլնեցի փողոցում ապրիլի 21-ին տեղի ունեցած բռնությունների դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, այդ թվում՝ այն «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենաները հայտնաբերելու ուղղությամբ,որի մեջ գտնվել են մահակներով քաղաքացիների ավտոմեքենաներին հարվածով անձինք։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի օգնական Անդրանիկ Իսոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Անդրանիկ Իսոյանի պաշտպան՝ Կարեն Մեժլումյանը հայտնել էր, որ իր պաշտպանյալը մեղադրանքը չի ընդունում:

Стали известны результаты обысков в принадлежащих депутату от РПА Миграну Погосяну компаниях 06/01/2018 14:56 | Криминальная хроника
Два автомобиля обнаружены после обысков, проведенных в принадлежащих депутату парламента Армении от Республиканской партии Миграну Погосяну компаниях.
Обыски были произведены с целью обнаружения двух автомобилей марки “Порше”, засветившихся в произошедшем в апреле с.г. инциденте с нападением на участников акции протеста на улице Улнеци в Ереване.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, в результате следственных действий был установлены номера автомобиля марки “Порше”, добыты фактические данные о том, что один из них состоит на балансе ООО “Фрутимекс”, а другой – “Кентрин групп”. В результате проведенной после обыска разъяснительной работы состоящая на балансе “Фрутимекс” машина была предъявлена следствию, а другая, как выяснилось, находится в Арцахе в неисправном состоянии.
В данный момент предпринимаются меры по пригону находящегося в Арцахе автомобиля в Ереван.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что 21 апреля 2018 года, примерно в 13:30, на улице Улнеци в Ереване граждане в рамках акции протеста частично перекрыли проезжую часть улицы. В это время к ним подъехал автомобиль марки "Порше". Из машины вышли молодые люди, которые стали дубинками наносить удары по перекрывшим дорогу автомобилям, а также по проезжающим по указанной территории машинам и водителям.
Спустя несколько дней после этого инцидента был задержан Андраник Исоян, который является помощником депутата от РПА Миграна Погосяна.
Андранику Исояну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 258("Хулиганство, совершенные группой лиц или организованной группой")Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо” адвокат Исояна Карен Межлумян заявил, что его подзащитный отвергает обвинения.