ԱԱԾ-ում տասը րոպե էլ պահեն, ինչ էլ ուղղորդեն, կանի. «Իգլա»-ի գործով ամբաստանյալ 11/06/2017   12:40  |  Դատական ռեպորտաժներ
ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի և մյուսների գործով հաջորդ դատական նիստում մեղադրական ճառով հանդես կգա մեղադրող Արամ Արամյանը:
Իսկ այսօրվա դատական նիստում հայտարարվեց դատաքննության ավարտի մասին:
Մինչ դատաքննության ավարտը կողմերին տրամադրվեց մեղադրողի նամակն այն մասին, որ վկա Աշոտ Շուշանյանը հարցաքննությունից րոպեներ անց է մուտք գործել ԱԱԾ շենք և հարցաքննության ավարտից րոպեներ անց էլ հեռացել շենքից: Այդպիսով մեղադրողը հերքում է վկայի հայտարարությունն այն մասին, որ ինքը տևական ժամանակ գտնվել է ԱԱԾ շենքում: Մեղադրողը հայտարարեց, որ այս մասին ինքն առավել մանրամասն կխոսի դատական վիճաբանությունների փուլում:
Դատարանում հրապարակվեց նաև ժամանակին դատարանի կայացրած որոշումը անջատված մասով մեղադրյալ Հրաչյա Մայիլյանի հեռախոսահամարների՝ երկու ամիս ժամկետով գաղտնալսելու մասին՝ վերջինս է ԱԱԾ-ին հանձնել «Իգլա» տեսակի դյուրակիր զենիթահրթիռային համալիրի խողովակը:
Վկա Աշոտ Շուշանյանի ԱԱԾ շենքում գտնվելու տևողության հետ կապված մեղադրողի նամակի վերաբերյալ հայտարարությամբ հանդես եկավ ամբաստանյալ Սանասար Գաբրիելյանը: Ըստ նրա կարևոր չէ, թե որքան ժամանակ է ԱԱԾ շենքում գտնվել վկան. «Տասը րոպե էլ պահեն, ինչ էլ ուղղորդեն, կանի»:
14:21 04/09/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՍամվել Բաբայանը գտնում է, որ ԱԱԾ քննիչն ուղղորդել է իր գործով բոլոր վկաներին

Завершено судебное следствие по делу экс-командующего Армией обороны НКР Самвела Бабаяна 11/06/2017   14:05  |  Судебный репортаж
На следующем заседании суда по делу бывшего командующего Армией обороны Арцаха (НКР) Самвела Бабаяна и еще 6 фигурантов с обвинительной речью выступит прокурор Арам Арамян.
А на сегодняшнем заседании было объявлено о завершении судебного следствия.
Ранее пресс-центр Службы национальной безопасности Армении сообщил о завершении предварительного следствия по уголовному делу в части, касающейся 7 лиц, проходящих обвиняемыми в рамках расследуемого уголовного дела по фактам легализации полученного преступным путем имущества (отмывания денег), а также незаконного приобретения, хранения и перевозки боеприпасов.
На основе совокупности добытых доказательств Самвелу Бабаяну предъявлено обвинение по ч.1 ст. 190(легализация доходов, полученных незаконным путем) и ч.2 ст. 38-235(Соучастие в незаконном приобретении, сбыте, хранении, перевозке или ношении оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенных организованной группой) УК РА.