Հայաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների կոլեգիայի համատեղ նիստը տեղի կունենա Երեւանում 09/23/2017   14:23
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին Մոսկվայում մասնակցել է ՌԴ քննչական կոմիտեի ստեղծման 10-ամյակին և Ռուսաստանում ընդհանրապես քննչական մարմինների կազմավորման 300-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Ա.Հովսեփյանն առանձնազրույցներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկևիչի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող միջգերատեսչական համագործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ՝ կարևորելով քրեական գործերով սերտ համագործակցությունն ու իրավական օգնության ցուցաբերումը։
Բացի այդ, քննարկվել են երեք երկրների՝ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեների 2017 թվականի հոկտեմբերին Երևանում նախատեսված համատեղ կոլեգիայի նիստի կազմակերպմանը և օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպումների արդյունքում ձեռք են բերվել կոնկրետ պայմանավորվածություններ:
16:11 22/09/2017ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնությունում
15:49 29/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ նախագահն այցելել է Սուրբ Կատարինե եկեղեցի, հանդիպել հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
16:55 28/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են նաև ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողի սպանության գործին վերաբերող հարցեր

Глава Следственного комитета Армении провел переговоры с коллегами из России и Беларуси 09/23/2017   14:31  |  Лента новостей
Возглавляемая председателем Следственного комитета Республики Армения Агваном Овсепяном делегация 22-го сентября в Москве приняла участие в торжественных мероприятиях, посвященных 10-летию со дня организации Следственного комитета РФ и 300-летию создания в России системы следственных органов.Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
В ходе рабочего визита А. Овсепян провел переговоры с председателем СК РФ Александром Бастрыкиным и председателем СК Беларуси Иваном Носкевичем в формате тет-а-тет, в ходе которых обсуждались широкой круг представляющих обоюдный интерес вопросов, касающихся повышения эффективности межведомственного сотрудничества. Собеседники придали важность тесному сотрудничеству и оказанию правой помощи по уголовным делам.
"Помимо этого, обсуждались вопросы, касающиеся организации и повестки предстоящего в октябре 2017 года в Ереване совместного заседания коллегий Следственных комитетов трех стран - Республики Армения, Российской Федерации и Республики Беларусь.По итогам встреч достигнуты конкретные договоренности", - отмечается в сообщении.