ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը աշխատանքային հանդիպում կունենա Բելառուսի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների ղեկավարների հետ 09/07/2016   20:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 8-10-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Բելառուս (Մինսկ)։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հայկական պատվիրակությունը սեպտեմբերի 9-ին Մինսկում կմասնակցի Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի կազմավորման 5-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է ՀՀ ՔԿ նախագահի առանձնազրույցը՝ Բելառուսի ՔԿ նախագահի հետ։
Բացի այդ, տեղի կունենա եռակողմ աշխատանքային հանդիպում՝ Հայաստանի, Բելառուսի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների ղեկավարների մասնակցությամբ, որի ժամանակ կքննարկվեն համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։

Глава СК Армении встретится с коллегами из Беларуси и России 09/08/2016   09:22  |  Лента новостей
Возглавляемая председателем Следственного комитета Армении Агваном Овсепяном делегация 8-10 сентября отправится с рабочим визитом в Беларусь, сообщает пресс-служба СК РА.
В Минске 9 сентября армянская делегация примет участие в праздничных мероприятиях, посвященных 5-й годовщине формирования Следственного комитета Республики Беларусь.
“В ходе визита запланированы переговоры председателя СК РА с председателем СК Беларуси в формате тет-а-тет. Кроме того, состоится трехсторонняя рабочая встреча с участием глав Следственных комитетов Армении, Беларуси и России, в ходе которой будут обсуждены вопросы сотрудничества”,- отмечается в сообщении.