ՄԽ համանախագահները ցանկանում են Համբուրգում հանդիպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին 10/22/2016   13:05  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԵԱՀԿ անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարների`Համբուրգում կայանալիք հանդիպմանը Մինսկի խմբի համանախագահները կփորձեն հանդիպել Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին Բաքվում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Մենք փորձում ենք օգտագործել ցանկացած հնարավորություն և մասնակցել նման հանդիպումներին»,- ասել է Ուորլիքը:
Ադրբեջան այցելած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն ավելի ուշ կայցելեն նաև Հայաստան և Լեռնային Ղարաբաղ:

Сопредседатели МГ ОБСЕ хотят встретиться с главами МИД Армении и Азербайджана в Гамбурге – Уорлик 10/22/2016   13:22  |  Карабахский конфликт
Посредники попытаются встретиться с  министрами иностранных дел Армении и Азербайджана на полях предстоящей в Гамбурге встречи глав внешнеполитических ведомств стран-сопредседателей МГ ОБСЕ по карабахскому урегулированию.
Об этом, как передает “Арменпресс” со ссылкой на азербайджанское агентство АПА, сообщил на встрече с журналистами в Баку американский сопредседатель МГ ОБСЕ Джеймс Уорлик.