Ստեփանակերտում ակնկալում են շաբաթվա վերջին հյուրընկալել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին 10/18/2016   12:54  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Եթե եղանակային պայմանները չխանգարեն, շաբաթվա վերջին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն Արցախ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
«Այցից հիմնականում գործնական քննարկման ակնկալիք ունենք: Անդրադարձ կկատարվի ԼՂ հակամարտության կարգավորման խնդիրներին, սահմաններին տիրող իրավիճակին»,-ասաց Բաբայանը:
Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ) և Պիեր Անդրիուն (Ֆրանսիա) ծրագրում են առաջիկայում այցելել տարածաշրջան:

В Степанакерте в конце недели ждут визита сопредседателей МГ ОБСЕ по карабахскому урегулированию 10/18/2016   13:00  |  Карабахский конфликт
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Арцах в конце недели, если этому не помешают погодные условия. Об этом  в беседе с корреспондентом “Арменпресс’” заявил пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян.
“Мы, в основном, ожидаем от визита обсуждения. Речь пойдет об урегулировании нагорно-карабахской проблемы и ситуации на границе”, - сказал Бабаян.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов  (РФ), Пьер Андрие (Франция) и Джеймс Уорлик (США) планирует в ближайшее время посетить с визитом регион.