Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներփաթանցման փորձեր 10/21/2016   09:40  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 20-ին` ժամը 23:00-23:30 ընկած ժամանակահատվածում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան և հարավային ուղղություններում հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներփաթանցման փորձեր: |Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել իրենց ելման դիրքեր:
Դիվերսիոն խմբին դիմագրավելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Բացի դիվերսիոն ներթափանցման փորձերից հակառակորդը հոկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2800 կրակոց: Հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիարժեք վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և պատրաստ են կանխարգելել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողություն` հասցնելով ցավոտ հարված:

Армия обороны НКР отразила попытки диверсии азербайджанских спецназовцев: противник понес потери 10/21/2016   10:27  |  Карабахский конфликт
Армия обороны НКР в ночь на пятницу пресекла попытки диверсионной вылазки со стороны Азербайджана.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), 20-го октября в промежутке времени между 23:00 и 23:30 на восточном и южном направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник предпринял попытки диверсионного проникновения.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно обнаружили продвижение азербайджанских спецназовцев, и, нанеся им потери, отбросили их на исходные позиции. В ходе противостояния диверсионным группам противника Армия обороны НКР потерь не понесла”, - отмечается в сообщении.
Помимо попыток диверсионного проникновения, в ночь на 21-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 50 раз. За указанный период противник произвел по армянским позициям более 2800 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров. На южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также крупнокалиберный пулемет ДШК (200 выстрелов).
“Передовые части Армии обороны НКР продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и готовы пресечь любые провокационные действия противника  и нанести болезненный удар”, – отмечается в сообщении.