Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ 10/17/2016   10:03  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց: Հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (20 կրակոց): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям из снайперских винтовок – Минобороны НКР 10/17/2016   10:17  |  Карабахский конфликт
В ночь на 17-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 30 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 360 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На северном и северо-восточном направлениях азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки типа "Истиглал"(20 выстрелов).
“Передовые части Армии обороны НКР продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой, прибегая при крайней необходимости и к ответным действиям”, – говорится в сообщении.