Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 210 կրակոց 10/11/2016   09:48  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 210 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщило о более чем 25 нарушениях режима перемирия со стороны Азербайджана 10/11/2016   09:55  |  Карабахский конфликт
В ночь на 11-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 25 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 210 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
“Передовые части Армии обороны соблюдали режим перемирия, продолжая уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.