Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահառ դիպուկահար հրացան 10/20/2016   10:04  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 350 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (45 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահառ դիպուկահար հրացան (103 կրակոց):

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям из крупнокалиберных пулеметов и снайперских винтовок – Минобороны НКР 10/20/2016   10:11  |  Карабахский конфликт
В ночь на 20-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 30 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 350 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На северном направлении азербайджанские ВС применили также крупнокалиберные пулеметы типа ДШК(45 выстрелов) и снайперские винтовки типа "Истиглал"(103 выстрела).
“Передовые части Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической ситуацией, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, – говорится в сообщении.