Նախագահն ընդունել է Համաշխարհային փոստային միության գլխավոր տնօրենին 04/18/2016   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային փոստային միության գլխավոր տնօրեն Բիշար Աբդիրահման Հուսեյնին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են «Փոստ Եվրոպա»-ի կառավարման խորհրդի նախագահ Ժան-Պոլ Ֆորսևիլը և գլխավոր քարտուղար Բոտոնդ Շեբենը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հյուրերին, ովքեր Հայաստան են ժամանել՝ մասնակցելու Երևանում կայանալիք Եվրոպայի ազգային փոստային օպերա¬տորների միության հերթական համաժողովին:
Սերժ Սարգսյանը համաշխարհային հաղորդակցության զարգացման գործում մեծապես կարևորել է համաշխարհային փոստային միության դերը, որը դեռևս 19-րդ դարում հիմք է դրել համաշխարհային փոստային համակարգի ձևավորմանը՝ խթանելով տարբեր ժողովուրդների ու ազգերի միջև կապերի ամրապնդումը, հաղորդակից դարձնելով տարբեր մշակույթներ ու արժեքներ կրող քաղաքակրթությունների:
Նշելով, որ Հայաստանը համաշխարհային փոստային մեծ ընտանիքի անդամ է շուրջ 25 տարի, ՀՀ Նախագահն ընդգծել է, որ դա մեծապես նպաստել է մեր երկրում փոստային ծառայության զարգացմանն ու արդիականացմանը: Համաժողովի անցկացումը Երևանում Հանրապետության Նախագահը լավ հնարավորություն է համարել մոտիկից ծանոթանալու այս ոլորտում Հայաստանի ձեռքբերումներին, փորձի փոխանակում իրականացնելու, գնահատելու Հայաստանի փոստային կապի ազգային օպերատոր «Հայփոստ»-ի գործունեությունը և անդրադառնալու զարգացման հետագա ծրագրերին:
Համաշխարհային փոստային միության գլխավոր տնօրենը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ Նախագահին՝ հյուրընկալության և Հայաստանում Եվրոպայի ազգային փոստային օպերատորների միության համաժողովի անցկացման հնարավորության համար: Նա ներկայացրել է համաժողովի նպատակն ու իր գլխավորած կազմակերպության առաքելությունը, ինչպես նաև «Հայփոստ»-ի հետ համագործակցությունը, վստահեցնելով, որ Համաշխարհային փոստային միությունը պատրաստակամ է շարունակելու օժանդակությունը Հայաստանի փոստային կապի ազգային օպերատորին՝ նպաստելու վերջինիս զարգացմանը՝ նկատի առնելով, որ արագ փոփոխվող աշխարհում նոր հնարավորություններ են ստեղծվում նաև փոստային ծառայությունների ոլորտում նորարարական մոտեցումների կիրառման համար:
14:35 07/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահն ընդունել է «Ռոսատոմ» կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Կիրիենկոյին
17:32 25/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահն ընդունել է Սուրբ Աթոռի Արևելյան եկեղեցիների միաբանության պրեֆեկտ, կարդինալ Լեոնարդո Սանդրիին
16:29 25/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահն ընդունել է Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի կրթության և մշակույթի նախարար Շտեֆան Դորգերլոհին
15:00 10/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահն ընդունել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ նախագահ Օլեգ Բելոզյորովին

Президент Армении принял гендиректора Всемирного почтового союза 04/18/2016   16:14  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял генерального директора Всемирного почтового союза Бишара Абдирахмана Хусейна и возглавляемую им делегацию, в состав которой вошли также председатель совета правления PostEurop Жан-Поль Форсевиль и генсек Ботонд Шебен. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Серж Саргсян приветствовал гостей, прибывших в Армению для участия в предстоящем в Ереване заседании 31-й Пленарной Ассамблеи Ассоциации государственных почтовых операторов Европы (PostEurop).
Серж Саргсян назвал важной роль Всемирного почтового союза, который еще в 19-м веке заложил основу для формирования почтовой службы во всем мире, укрепив связи между различными народами.
Серж Саргсян напомнил, что уже 25 лет как Армения входит во всемирную почтовую семью. Это, по словам президента, в значительной степени способствовало развитию и модернизации почтовой службы в Армении. Глава государства также отметил, что проведение заседания в Ереване является хорошей возможностью для ознакомления с достижениями Армении в данной сфере, а также для обмена опытом, оценки деятельности национального почтового оператора Армении “Айпост” (Армпочта) и обсуждения дальнейших проектов развития.
Гендиректор Всемирного почтового союза поблагодарил президента Армении за прием и за возможность проведения заседания в Ереване. Он представил цели заседания и миссию возглавляемой им организации, а также отметил сотрудничество с ЗАО “Айпост”. Он заверил, что Всемирный почтовый союз готов и дальше помогать национальному почтовому оператору Армении, чтобы способствовать его дальнейшему развитию.
17:06 08/12/2015  |  Лента новостей Президент Армении встретился с членами Совета Евразийского фонда стабилизации и развития
18:43 17/11/2015  |  Лента новостейПрезидент Армении принял делегацию Европейской легкоатлетической ассоциации
13:37 24/10/2015  |  Лента новостейВрачи из США рассказали президенту Сержу Саргсяну о своей миссии в Армении