Թուրքիայի արտգործնախարարության արձագանքն էժանագին շահարկում է. ԱԳՆ մամլո խոսնակ 10/19/2015   18:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը պատասխանել է  Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի գործով ՄԻԵԴ-ի կողմից կայացված որոշմանը  վերաբերող NEWS.am լրատվական կայքի հարցին:
Լրատվամիջոցի հարցին, թե ինչպե՞ս կմեկնաբանեք Թուրքիայի ԱԳՆ արձագանքը Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի գործով ՄԻԵԴ-ի կողմից կայացված որոշման վերաբերյալ, ԱԳՆ մամլո խոսնակն ասել է.
«Թուրքիայի արտգործնախարարության արձագանքն էժանագին շահարկում է, որում, հիմնվելով Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի երկրորդ պալատի 2013թ. դեկտեմբերի 17-ի որոշման վրա, դատողություններ են արվում նույն գործով ՄԻԵԴ ս.թ. հոկտեմբերի 15-ի որոշման վերաբերյալ։ Սա պարզունակ մանիպուլացիա է»։
14:14 16/10/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի ԱԳՆ-ի հայտարարությունը՝ Փերինչեքի գործով Եվրադատարանի վճռի վերաբերյալ
16:33 15/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատախազությունը՝ Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի գործով ՄԻԵԴ-ի վճռի մասին
15:12 15/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» գործով դատավճիռը հօգուտ թուրք ազգայնականի է. yerkirmedia

Тигран Балаян: Реакция МИД Турции на решение ЕСПЧ по делу «Перинчек vs Швейцария» – дешевая манипуляция 10/19/2015   18:22  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян по просьбе агентства News.am прокомментировал реакцию турецкого МИД на постановление Европейского суда по правам человека по делу «Перинчек vs Швейцария».
“Реакция министерства иностранных дел Турции является дешевой манипуляцией, в которой, основываясь на решение второй палаты Европейского суда по правам человека от 17-го декабря 2013 года, делаются суждения относительно решения ЕСПЧ от 15-го октября 2015 года. Это дешевая манипуляция”, - заявил Тигран Балаян.