Հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ, որը կանխվել է 10/10/2015   11:49  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 10-ի  գիշերը` ժամը 03.05-ի սահմանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում (Թալիշի ուղղությամբ) հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՊԲ դիրքապահ ուժերը ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և վերջինիս հասցնելով կորուստներ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը:
Ծավալված մարտերի ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել: Բացի վերոնշյալ գործողությունից հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից շփման գծի ողջ երկարությամբ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական բանակի ակտիվությունը ճնշվել է:

Армия обороны НКР предотвратила очередную попытку азербайджанской диверсии 10/10/2015   12:20  |  Актуальная тема
Азербайджанские ВС в ночь на субботу предприняли попытку диверсионно-разведывательного проникновения на северо-восточном участке карабахо-азербайджанской линии соприкосновения(на талышском направлении).
Инцидент произошел примерно в 03:05 по местному времени.
Как сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики, подразделения АО НКР, вовремя заметив продвижение азербайджанской диверсионной группы, прибегли к упреждающим действиям, и, нанеся противнику потери, отбросили его на исходные позиции.
В результате завязавшегося боя Армия обороны не понесла потерь. Кроме вышеупомянутых действий, противник нарушил режим прекращения огня по всей протяженности линии соприкосновения порядка 150 раз с использованием оружия разных калибров.
В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР ответных мер активность азербайджанской армии была подавлена.