ՊԲ առաջապահ զորամասերը, անհրաժեշտության դեպքում, դիմել են պատասխան գործողությունների 10/02/2015   10:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /28 արկ/ և 82 /31 արկ/ մմ-ոց ականանետերից ու  ՀԱՆ-17 /20 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
09:06 02/10/2015  |  ՄամուլՑուցադրվել են, թե ինչպես են ռմբակոծվում ադրբեջանական զորանոցները. «Ժամանակ»

Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 80 раз – Минобороны НКР 10/02/2015   10:37  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона 1-го октября и в ночь на 2-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил более 80 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60-и (28 снарядов), 82-х (31 снаряд) и минометов и гранатометов типа АГС-17 (20 снарядов) по позициям АО НКР было произведено более 1300 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая при необходимости и к ответным действиям.