Ժողովուրդը կարող է հանգիստ լինել. հայ զինվորն իր պարտականությունները պատշաճ մակարդակով կատարում է. Սեյրան Օհանյան 10/05/2015   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանում իրավիճակը հոկտեմբերի 5-ի դրությամբ կայուն լարված է: Այս մասին, ինչպես նշում է Armenpress-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նրա խոսքով՝ այս գիշեր մյուս օրերի համեմատ ավելի հանգիստ է եղել, խոշոր տրամաչափի զենքերից ու ականանետներից չեն կրակել:
«Իրավիճակը մեր զորքերի կողմից վերահսկվում է, մեր ժողովուրդը կարող է հանգիստ լինել, որ հայ զնվորը առաջին գծում կանգնած իր պարտականությունները կատարում է պատշաճ մակարդակով»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց նախարարը:
Անդրադառնալով դիվանագիտական ու ռազմական միջոցառումներին` Սեյրան Օհանյանը նշեց, որ դրանք կատարվում են համահունչ, փոխկապակցված ու իրար հետ համաձայնեցված:
«Երկար տարիների այդ աշխատանքի շնորհիվ է, որ մենք թեկուզ հարաբերական, բայց խաղաղ պայմանները կարողանում ենք ապահովել», շեշտեց պաշտպանության նախարարը:

Глава Минобороны Армении оценил ситуацию на границе с Азербайджаном как "стабильно напряженную" 10/05/2015   13:26  |  Лента новостей
Ситуация на границе по состоянию на 5 октября стабильно напряженная. Об этом, как передает  «Арменпресс»,  заявил министр обороны Армении Сейран Оганян. По его словам, этой ночью на границе было сравнительно спокойно.
“Случаев обстрела из минометов и крупнокалиберного оружия не было зафиксировано.Ситуация находится под контролем ВС, наш народ может спать спокойно, так как стоящий на передовой линии армянский солдат полностью справляется с поставленными перед ним задачами”, - сообщил глава Минобороны Армении.
Говоря о дипломатических и военных мероприятиях, Сейран Оганян отметил,что они проводятся последовательно, логично и согласованно.
“Благодаря проделанной в течение долгих лет работе, нам удается обеспечить относительно спокойную мирную обстановку", -сказал он.