Պաշտպանության բանակը ճնշել է հակառակորդի ակտիվությունը 08/15/2015   13:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի  շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ։ Այդ  ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 18000 կրակոց:
ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Армия обороны НКР подавила активность ВС Азербайджана 08/15/2015   16:43  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 9-го по 15-е августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 1000 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60- и 82-миллиметровых минометов и гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 по армянским позициям было произведено более 18000 выстрелов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер активность противника была подавлена”,- говорится в сообщении.