Վարդան Պետրոսյանի խափանման միջոց կալանքը երկարացնելու համար քննիչը դիմել է դատարան 12/26/2013   09:12  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթն անդրադարձել է հոկտեմբերի 20-ին Վարդան Պետրոսյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած վթարի թեմային: Ինչպես գրում է լրատվամիջոցը, վթարի գործով քննիչ Դավիթ Մարտիրոսյանը դիմել է Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ Վ.Պետրոսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը երկու ամսով երկարացնելու համար:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ Վ.պետրոսյանը շարունակում է հրաժարվել ցուցմունք տալ:
Միաժամանակ թերթը մեջբերել է քննիչ Դ.Մարտիրոսյանի և Վ.Պետրոսյանի միջև տեղի ունեցած երկխոսությունը:
Քննիչ. Մենք Ձեր կալանքը երկու ամսով երկարացնում ենք:
Վ.Պետրոսյան. Ինչի՞ համար:
Քննիչ. Դուք կարող եք այլ հանցագործություն կատարել: Դուք կարող եք օրենքով արգելված նոր արարք կատարել և դատավարության մասնակից այլ անձանց վրա անօրինական ազդեցություն գործադրել:

Следователь обратился в суд с ходатайством о продлении срока содержания актера Вардана Петросяна под стражей еще на 2 месяца 12/26/2013   09:36  |  Пресса
Газета “Жоговурд” пишет о ДТП с участием актера Вардана Петросяна. Как отмечает издание, следователь Давид Мартиросян, которому поручено расследование дела, обратился в суд общей юрисдикции Котайкской области с ходатайством о продлении  меры пресечения в виде заключения под стражу Вардану Петросяну еще на два месяца.
СМИ сообщает, что Вардан Петросян продолжает отказываться от дачи показаний.
Газета также приводит диалог, состоявшийся между Д. Мартиросяном и В. Петросяном.
Следователь: - Мы продлеваем Вам срок содержания под стражей.
В. Петросян: -Зачем?
Следователь: - Вы можете совершить другое преступление. Вы можете совершить запрещенное законом новое деяние и оказать незаконное воздействие на участников судебного процесса.