Պատգամավորների կողմից մանդատների վայր դնելը՝ քաղաքական ապստամբության սկիզբ 12/23/2013   13:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ-ի շենքի դիմաց շարունակվում է «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առքուվաճառքի և հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրի դեմ բողոքի ակցիան։
Չնայած եղանակի անբարենպաստ պայմաններին եւ -11 աստիճան ցրտին՝ ակցիայի մասնակիցները չեն հեռանում ԱԺ շենքի մոտից, ովքեր տեղեկանալով, որ համաձայնագրերը  վավերացվել են, պահանջել են, որ ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավորները վայր դնեն իրենց մանդատները։
Ոչ կառավարական խմբակցությունները հնարավորություն ունեն քաղաքական նոր ակցիայի սկիզբ մատնանշել։ Նրանք եկան եւ արձանագրեցին, որ խախտումներ են տեղի ունեցել քվեարկության ժամանակ։
Նրանց կողմից մանդատները վայր դնելը կարող է քաղաքական ապստամության սկիզբ դառնալ: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ  ՀՀ Նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը։

Противники газовых соглашений с Россией требуют от оппозиционных депутатов Армении сложить мандаты в ознаменование начала политического бунта 12/23/2013   14:21  |  Лента новостей
У здания Национального собрания Армении продолжается акция протеста против ратификации Соглашения между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации об условиях купли-продажи акций и дальнейшей деятельности закрытого акционерного общества „АрмРосгазпром”
Несмотря на 11-градусный мороз, участники акции протеста не покидают территорию, прилегающую к парламенту. Демонстранты, узнав о том, что парламентское большинство ратифицировало соглашения в первом чтении, потребовали, чтобы оппозиционные депутаты НС РА сложили свои мандаты.
"Неправящим фракциям представилась возможность обозначить начало новой акции протеста . Они пришли и констатировали, что имели место нарушения в ходе голосования. Сложение мандатов ознаменует старт нового политического бунта",- заявил экс-кандидат в Президенты Армении Андриас Гукасян.