ԱԺ-ն արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը կշարունակի երկուշաբթի 12/20/2013   19:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովն արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը կշարունակի երկուշաբթի՝ ժամը 12:00-ին: Այս մասին արտահերթ նիստում քիչ առաջ հայտարարեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը՝ նշելով, որ նման որոշում է կայացվել քննարկման արդյունքում:
Այսօր՝ ավելի վաղ, ԱԺ նախագահը հայտարարել էր, թե «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առքուվաճառքի և հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրի վավերացման հարցի քվեարկությունը տեղի կունենա վաղը՝ ժամը 12:00-ին:
ԱԺ նախագահի այս հայտարարությունը առաջացրել էր պատգամավորների դժգոհությունը, ովքեր նկատեցին, որ վաղը շաբաթ է՝ ոչ աշխատանքային օր:

Внеочередная сессия парламента Армении продолжит свою работу в понедельник 12/20/2013 19:15 | Лента новостей
Парламент Армении продолжит работу внеочередной сессии в понедельник, в 12.00. Об этом немногим ранее на проходящем сегодня внеочередном заседании заявил спикер Национального собрания Овик Абраамян, отметив, что данное решение было принято по итогам голосования.
Ранее председатель парламента заявил, что голосование по вопросу о ратификации Соглашения между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации об условиях купли-продажи акций и дальнейшей деятельности закрытого акционерного общества “АрмРосгазпром” состоится завтра, в 12.00.
Однако это заявление вызвало недовольство парламентариев, поскольку завтра в стране нерабочий день.
Отметим, что НС сегодня, согласно заранее принятому решению, проведет заседание до 20.00 без перерыва.