Խուզարկվել են ձերբակալվածների բնակարանները 11/09/2013   12:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 5-ի դեպքերի գործով ձերբակալված  20 անձանց բնակարաններում կատարվել են խուզարկություններ: Բոլոր ձերբակալվածների նկատմամբ նշանակվել է տոկսիկոքիմիական փորձաքննություն:
ՀՀ ոստիկանության տեղեկացմամբ,քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում ընթացող քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում ձերբակալվածներից 14-ի  նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել և որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը. Հարությունյան Շանթ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Ավետիսյան Ավետիս (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Պետրոսյան Լիպարիտ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Հովհաննիսյան Արմեն (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Վարդանյան Վարդան (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Առաքելյան Միսակ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Մարգարյան Ալբերտ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Գրիգորյան Անուշավան (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Հովհաննիսյան Մկրտիչ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Մկրտչյան Վահե (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Հարությունյան Հայկ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 2-րդ մաս), Պետրոսյան Տիգրան (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 1-ին մաս), Պողոսյան Ալեք (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 1-ին մաս), Մնացականյան Սևակ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդ. 1-ին մաս):
Ձերբակալվածներից  մնացած 6-ը ազատ են արձակվել` Տերտերյան Աշոտ, Հովիկյան Մանուկ, Մխիթարյան Արման, Մխիթարյան Մխիթար, Ղազարյան Հովհաննես, Մկրտչյան Դավիթ:

Полиция провела обыски в квартирах арестованных по делу об инциденте на проспекте Маштоца 11/09/2013   13:40  |  Актуальная тема
По делу об инциденте, имевшем место на проспекте Маштоца 5 ноября с.г., в квартирах всех 20 задержанных были проведены обыски. В отношении всех арестованных назначена токсико-химическая экспертиза.
Как сообщает Полиция РА, в рамках предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в Управлении по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции РА, 14 арестованным предъявлено обвинение: Шант Арутюнян(ч.2 ст. 316 УК РА), Аветис Аветисян(ч.2 ст. 316 УК РА), Липарит Петросян(ч.2 ст. 316 УК РА), Армен Ованнисян(ч.2 ст. 316 УК РА), Вардан Варданян(ч.2 ст. 316 УК РА), Мисак Аракелян(ч.2 ст. 316 УК РА), Альберт Маркарян(ч.2 ст. 316 УК РА), Анушаван Григорян(ч.2 ст. 316 УК РА),Мкртыч Ованнисян(ч.2 ст. 316 УК РА), Ваге Мкртчян(ч.2 ст. 316 УК РА),Айк Арутюнян(ч.2 ст. 316 УК РА), Тигран Петросян((ч.1 ст. 316 УК РА), Алек Погосян(ч.1 ст. 316 УК РА), Севак Мнацаканян(ч.1 ст. 316 УК РА). В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу
Остальные 6 арестованных –Ашот Тертерян, Манук Овакимян, Арман Мхитарян, Мхитар Мхитарян, Ованнес Казарян, Давид Мкртчян были отпущены.