Շանթ Հարությունյանը հայտարարել է, որ իր նկատմամբ բռնություն է գործադրել անձամբ ՀՀ Ոստիկանության պետ Վ. Գասպարյանը 11/07/2013   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 6-ին այցելել է Ձերբակալվածների պահման վայր եւ հանդիպել նոյեմբերի 5-ի միջադեպի կապակցությամբ ձերբակալված բոլոր 20 անձանց հետ:
«Շանթ Հարությունյանն ինձ տեղեկացրեց, որ Կենտրոնի ոստիկանությունում իր նկատմամբ բռնություն են գործադրել անձամբ ՀՀ Ոստիկանության պետ Վ. Գասպարյանը եւ Ոստիկանության պետի տեղակալ Հունան Պողոսյանը: Վերջինս նաեւ սպառնալիքներ է տեղացել Շանթ Հարությունյանի որդու հասցեին եւ նվաստացուցիչ, սեռական բնույթի հայհոյանքներ տվել: Ըստ Շանթ Հարությունյանի, մի խումբ ոստիկաններ այդ ընթացքում իր ձեռքերը բռնած են եղել:
Անձամբ Վ. Գասպարյանի կողմից բռնության ենթարկվելու մասին հայտարարեց նաեւ ձերբակալված ազատամարտիկ Վարդան Վարդանյանը: Ոստիկանները Վարդանյանի կրծքից պոկել են նաեւ պետական պարգեւների արժանացածի կրծքանշանը»,- ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Ն.Փաշինյանն ու ավելացրել.«Որպես ԱԺ պատգամավոր պահանջում եմ այս հայտարարությունների կապակցությամբ պատշաճ քննության իրականացնել»:

Никол Пашинян: Шант Арутюнян рассказал мне о применении к нему насилия лично начальником Полиции Армении В. Гаспаряном 11/07/2013   11:25  |  Лента новостей
Депутат НС Армении Никол Пашинян 6 ноября посетил место содержания арестованных и встретился там со всеми 20 арестованными в результате инцидента, имевшего место в центре Еревана 5 ноября.
“Шант Арутюнян сообщил мне, что в Центральном отделе полиции над ним учинили насилие лично начальник Полиции Армении В. Гаспарян и заместитель главы Полиции Унан Погосян.Последний также сыпал угрозами в адрес сына Шанта Арутюняна, и довольно-таки оскорбительными, ругался нецензурными словами. По словам Шанта Арутюняна, группа полицейских удерживала его в этот момент за руки”, - заявил Н. Пашинян.
Арестованный азатамартик Вардан Варданян также заявил о применении В. Гаспаряном в отношении него насилия. “Сотрудники полиции сорвали с груди удостоившегося госнаград Варданяна медаль”,-написал на своей странице в соцсети Фейсбук Н. Пашинян. Пашинян также отметил, что он в качестве депутата НС требует проведения надлежащего расследования в связи с данным заявлением.