Միջադեպից տուժածների բուժումը շարունակվում է 11/06/2013   15:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մաշտոցի պողոտայում նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցած միջադեպից հետո Երևանի տարբեր բժշկական կազմակերպություններ տեղափոխված անձանցից այս պահին 4 ոստիկան է շարունակում բուժումը:
«Մալաթիա» բժշկական կենտրոնի նյարդաբանական բաժանմունքում գտնվող երկու ոստիկաններից մեկի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, իսկ մյուսը վնասվածքներ ունի ճակատային հատվածում:
Ինչպես տեղեկացնում են Առողջապահության նախարարությունից, ևս 2 ոստիկան բուժօգնություն է ստանում «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում: Նրանցից մեկն ունի գանգուղեղի, իսկ մյուսը` ծակած վնասվածք:
16-ամյա քաղաքացիական անձը, բուժզննում անցնելով «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում, դեռ երեկ դուրս է գրվել:

Пострадавшие в ходе инцидента в центре Еревана двое стражей порядка все еще проходят лечение 11/06/2013 16:19 | Лента новостей
После произошедшего накануне, 5 ноября, инцидента на проспекте Маштоца в Ереване четверо из доставленных в медучреждения армянской столицы полицейских проходят в настоящее время лечение.
Так, в неврологическом отделении медцентра “Малатия” находятся двое полицейских. У одного из них медики диагностировали сотрясение мозга, а у другого – повреждение в области лба.
Как сообщает Минздрав Армении, еще двое стражей порядка проходят лечение в медцентре “Сурб Григор Лусаворич”. У одного из них черепно-мозговая травма, у второго - колотое ранение.
Что же касается гражданских лиц, то 16-летний юноша, после прохождения медосмотра в клинике “Святой Богоматери», еще вчера выписался.