Մեր օրակարգը տարբեր էր, երեկ ժողովուրդը ստիպեց, որ իրենց ուղերձը ձևակերպվի մեր կողմից. Բագրատ Սրբազան 05/10/2024   11:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մեր օրակարգը տարբեր էր քայլերի հերթականությունը տարբեր էր, երեկ ժողովուրդը ստիպեց, որ իրենց ուղերձը ձևակերպվի մեր կողմից»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բագրատ Սրբազանը։
«Հրապարակը դուք տեսաք, մոտ 120000 մարդ կա։Հիմա արթնության զգացողությունը կա, այս բոլորը պետք է տեղափոխվի քաղաքական հարթակ, վստահ եմ, որ քաղաքական ներկապնակում գտնվող ուժերը, ի վերջո, համախոհության որոշակի քայլերի ձեռնարկումով կիրականցեն այն ինչ որ ժողովուրդը իղձն ու փափագն է։ Այդ ժողովուրդը ցանկանում է դա, մենք բերել, հասցրել ենքայն աստիճանի՝ ցույց տալու համար իրականությունը։ Էս մարդիկ այնքան սնանկ են, որ ոչինչ չունեն ասելու, միայն ծաղրանք կամ սուտ, փորձելու են դեմոնիզացնել մարդկանց, մտցնելու մի դաշտ, որ սևացնեն, չկա ողջամիտ քայլ այլևս։Իրենց մտահոգությունները ուղիղ համեմատական են և հավասարազոր են Ադրբեջանի մտահոգություններին»,- նշել է Սրբազանը։
08:16 10/05/2024  |  ՄամուլԲագրատ սրբազանի դեմ վարույթ են սկսել․ «Հրապարակ»
19:14 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականով կվերադարձվի Հայոց Եռատոնը․ Բագրատ Սրբազան
14:53 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՁեռքերս բաց է, թող ինձ կալանավորեն, դրանից երկիրը կփոխվի՞. Սրբազան
14:48 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍրբազանը գնդակ է խաղում՝ իրեն միացող երեխաների հետ
14:29 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՏարբեր մարզերի բնակիչներ շտապում են հրապարակ՝ միանալու Բարգատ Սրբազանի շարժմանը

Народ вчера заставил, чтобы мы сформулировали его требование – архиепископ Баграт Галстанян 05/10/2024 11:43 | Лента новостей
Наша повестка разная, очередность шагов тоже разная. Вчера народ заставил, чтобы мы сформулировали его требование», - заявил сегодня в беседе с журналистами предстоятель Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян.
"Вы вчера видели,что на площади Республики было порядка 120 тысяч человек. Сейчас народ пробуждается от сна. Все это следует перевести в политическую плоскость. Я уверен, политсилы в конце концов предпримут определенные шаги по консолидации и воплотят желание и мечты народа. Народ хочет этого. Мы довели до той степени, чтобы показать реальное положение дел. Эти люди настолько банкроты, что им нечего сказать – одни насмешки и ложь. Они попытаются демонизировать людей, очернить их. Нет больше разумных шагов. Их опасения напрямую сопоставимы и равносильны опасениям Азербайджана", - отметил архиепископ Баграт Галстанян.